Możemy polepszyć swoją pozycję na rynku pracy

Cztery osoby: trzech mężczyzn i kobieta, przecinają wstęgę. W tle wejście do nowego biura.
8 października 2024

Chcesz podnieść swoje kompetencje zawodowe i zdobyć nowe kwalifikacje? Zgłoś się do biura, które mieści się w budynku naszego urzędu.

Bielsk Podlaski leży na terenie subregionu łomżyńskiego i dlatego bielszczanie, a także mieszkańcy okolic naszego miasta, mogą skorzystać z projektu pod nazwą „Bony na szkolenie w subregionie łomżyńskim”.

Oficjalne otwarcie biura odbyło się w poniedziałek 7 października 2024 roku. Uczestniczyli w nim m.in. Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Piotr Wawulski i Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek. Obecni byli też liczni przedstawiciele samorządów z terenu subregionu łomżyńskiego, czyli z miasta Łomża oraz powiatów: bielskiego, kolneńskiego, hajnowskiego, łomżyńskiego, siemiatyckiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego.

Po szybkim przecięciu symbolicznej wstęgi uczestnicy otwarcia spotkali się na sali konferencyjnej, gdzie wysłuchali informacji o realizowanym projekcie oraz o jego założeniach. Wymienili się też swoimi opiniami i spostrzeżeniami.

– Nie wahałem się ani chwili, gdy usłyszałem, że możemy biuro tego projektu otworzyć w naszym mieście. To duża szansa dla bielszczan pragnących rozwijać swoje kompetencje zawodowe. Myślę, że nasi mieszkańcy, znani ze swej zaradności i przedsiębiorczości, chętnie z niej skorzystają – mówił Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Piotr Wawulski.

– Na pewno realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia bezrobocia w subregionie – podkreślał Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek.

Biuro projektu znajduje się w Urzędzie Miasta Bielsk Podlaski przy ul. M. Kopernika 1 w pokoju nr 15 na parterze, w pobliżu schodów i windy. Można je odwiedzać w godzinach pracy urzędu. Realizatorami projektu są: Agencja Rozwoju Regionalnego „Ares” SA w Suwałkach oraz Polska Fundacja „Filary Rozwoju”.

Projekt jest skierowany do osób dorosłych, będących w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, a w szczególności:

  • posiadających niskie kwalifikacje (brak wyższego wykształcenia);
  • pracowników opieki długoterminowej;
  • kobiet biernych zawodowo;
  • osób w wieku powyżej 49 lat;
  • pracujących obywateli Ukrainy.

Wsparcie dotyczy wyboru ścieżki kształcenia, poprzez przygotowanie i wdrożenie indywidualnych planów edukacyjno-zawodowych dla wszystkich uczestników projektu.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 22,4 mln zł, z czego ponad 19 mln zł pochodzi z funduszy europejskich. Uczestnicy mogą liczyć na maksymalne dofinansowanie w wysokości 6 tys. zł na osobę oraz na dofinansowanie usług szkoleniowych do 90 proc. kosztów, przy wkładzie własnym wynoszącym min. 10 proc.

Komplet informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Fundacji „Filary Rozwoju”.

Wydarzenie miało miejsce 7.10.2024

Tags: , , , , , , , , ,