Najmłodsi sportowcy wystartowali w Przedszkoladzie 2023

Uradowane dzieci na podium, z pucharami i medalami.
15 czerwca 2023

Około trzystu młodych zawodników wzięło udział w szóstej edycji „Bielskiej Przedszkolady”, czyli sportowej rywalizacji drużyn przedszkolnych.

Zabawa odbyła się 14 czerwca 2023 roku na placu parafii Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim, w pobliżu Dworku Smulskich. Jej organizatorem był proboszcz parafii ks. prał. Zbigniew Karolak oraz Przedszkole na Hołowiesku. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski.

W zawodach wystartowały dzieci z każdej grupy wiekowej – od lat trzech do sześciu. Reprezentowały one 10 przedszkoli z Bielska Podlaskiego oraz najbliższych okolic naszego miasta. Najmłodsi rywalizowali w pięciu emocjonujących konkurencjach sprawnościowych, a nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: Barbara i Włodzimierz Borowikowie.

Na koniec w szranki stanęli też opiekunowie dzieci z poszczególnych przedszkoli. Rozegrano też konkurencję przeciągania liny, w której rywalizowały drużyny dowodzone przez burmistrza i proboszcza.

W końcowej klasyfikacji najlepsza okazała się reprezentacja Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i to ona – na najbliższy rok – zdobyła przechodni puchar „Przedszkolady”. Okolicznościowe puchary i dyplomy odebrała każda ze startujących drużyn, a każdy przedszkolak i każdy opiekun odebrał też pamiątkowy medal. Do każdego z przedszkoli trafiła też plastikowa taczka pełna upominków dla dzieci.

Nagrody, dyplomy i medale wręczali: Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski i Proboszcz Parafii pw. Najświętszej Opatrzności Bożej ks. prał. Zbigniew Karolak. Podczas rozpoczęcia imprezy obecna była też Wójt Gminy Bielsk Podlaski Raisa Rajecka.

Wszyscy uczestnicy oraz nauczyciele zostali ugoszczeni ciepłym posiłkiem i watą cukrową, Korzystali z placu zabaw i z dmuchańców. Zaplecze kuchenne i logistyczne stanowili nauczyciele Przedszkola na Hołowiesku oraz seniorzy z „Przystani Opatrzności”.

Tegoroczna „Przedszkolada” została zorganizowana dzięki dofinansowaniu ze strony samorządów: Województwa Podlaskiego, Miasta Bielsk Podlaski i Gminy Bielsk Podlaski.

Wydarzenie miało miejsce 14.6.2023

Tags: , , , , , ,