Obchody Dnia Strażaka 2022

Strażacy i strażaczki stoją w długim rzędzie podczas uroczystości. Część w strojach galowych, część w uniformach roboczych i kaskach.
20 maja 2022

Bielscy strażacy zorganizowali uroczysty apel z okazji swojego święta, połączony z jubileuszem Państwowej Straży Pożarnej.

Obchody Dnia Strażaka w Bielsku Podlaskim odbyły się 19 maja 2022 roku na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Poprzedziły je nabożeństwa dziękczynne w intencji strażaków, które miały miejsce w bielskich świątyniach.

W uroczystości przed komendą wzięło udział wielu gości, na czele z Podlaskim Komendantem Wojewódzkim PSP st. bryg. Sebastianem Zdanowiczem, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Dariuszem Piontkowskim i Posłem na Sejm RP Jarosławem Zielińskim. Licznie stawili się też samorządowcy. Miasto Bielsk Podlaski reprezentował burmistrz Jarosław Borowski, który złożył gratulacje i życzył powodzenia nowemu Komendantowi Powiatowemu PSP w Bielsku Podlaskim mł. bryg. Wojciechowi Kosznerce. Obecni byli też m.in. miejscowi duchowni, przedsiębiorcy, przedstawiciele innych służb mundurowych, a także emeryci oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Bielsku Podlaskim.

Uroczysty apel był okazją do podziękowań skierowanych do strażaków za ich ciężką i ofiarną służbę. Podczas apelu wręczone zostały odznaczenia, wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie zawodowe.

Wydarzenie miało miejsce 19.5.2022

Tags: , , , , , ,