Orkiestra zagrała online

ilustracja przedstawia trzy osoby na scenie finału Orkiestry: po bokach prowadzących aktorów, po środku burmistrza mówiącego do mikrofonu. W tle biały napis na czarnym tle - logotyp "Bielsk Podlaski łączy ludzi".
9 lutego 2021

31 stycznia 2021 roku, w Kreatywnym Centrum Kultury, Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski zorganizowało – w formie online – 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego samego dnia bielscy wolontariusze i wolontariuszki przemierzali miasto ze skarbonkami. Łącznie bielski sztab w 2021 roku zebrał sumę 40 674,79 zł.

Tegoroczny bielski finał Orkiestry – koncerty muzyczne, występy artystyczne i licytacje – można było oglądać w Internecie za pośrednictwem serwisu YouTube. Zbiórka pieniędzy na rzecz systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii odbywała się także poprzez licytacje w serwisie Allegro. Organizacja finału oraz jego transmisji online była możliwa dzięki wsparciu finansowemu sponsorów, w tym Miasta Bielsk Podlaski.

Dzięki pomocy firmy Impact Vision Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski zorganizowało profesjonalny streaming wydarzenia. Na scenie Kreatywnego Centrum Kultury wystąpili młodzi lokalni artyści. Odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, a także „wyzwanie gastronomiczne”, czyli zawody w jedzeniu na czas, sponsorowane przez bielskie lokale: Wołowy Burger i La Kura. Na scenie zaprezentował się również Dom Latających Tancerzy z Białegostoku, Bangers Crew&OCB Crew, a zwieńczeniem finału było światełko do nieba oraz koncert białostockiej formacji Spider Demon Massacre.

Szefem bielskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był Krzysztof Olejniczak.

Wydarzenie miało miejsce 31.01.2021

Tags: , , , ,