Orynka promowała nasze miasto i swoją twórczość w Brukseli

Ilustracja przedstawia dwie osoby: burmistrza i Orynkę. Burmistrz przekazuje Orynce upominki. Orynka pokazuje tabliczkę pamiątkową z pobytu w Brukseli.
1 grudnia 2021

Irena Piwowar „Orynka” była jedną z bohaterek spotkania polskich artystów w Brukseli. Miejscowej Polonii opowiedziała o swojej twórczości, którą realizuje w naszym mieście. Po powrocie burmistrz Jarosław Borowski podziękował jej za promowanie miasta Bielsk Podlaski.

„Orynka” jest blogerką i influencerką prezentującą swoją twórczość literacką głównie w Internecie, ale ma na swoim koncie również publikacje drukowane. Pochodząca ze Śląska bielszczanka – z zawodu nauczycielka – w połowie listopada wzięła udział w spotkaniu pod nazwą „Polska książka w świecie”, które zorganizowała belgijska Polonia. Opowiedziała zgromadzonym widzom i artystom o swojej książce „Kamienny różaniec”.

– Mój pobyt w Brukseli zaowocował wieloma nowymi znajomościami i kolejnymi zaproszeniami. Spotkałam się tam z działaczami, pisarzami, poetami pracującymi na emigracji. Poznałam wielu cudownych ludzi, np. pochodzącą z Bielska Podlaskiego Jagodę Warpechowską, autorkę głębokiej i dojrzałej poezji – opowiadała Irena Piwowar. – Nadto opowiedziałam uczestnikom spotkania o Bielsku Podlaskim, Bielskim Domu Kultury i Zespole Pieśni i Tańca „Wasiloczki”.

W piątek 26 listopada Irenę Piwowar przyjął burmistrz Jarosław Borowski, który przekazał jej podziękowania za działalność na rzecz promocji Miasta Bielsk Podlaski.

Wydarzenie miało miejsce 26.11.2021

Tags: , ,