Pani Kamila Lićwinko

25 stycznia 2021

Kamila Lićwinko

Na podstawie § 8 ustęp 2 Regulaminu stanowiącego załącznik nr 1 do Uchwały nr XXXVIII/243/13 Rady Miasta Bielsk Podlaski z dnia 26 listopada 2013 r. w sprawie ustanowienia Medalu Zasłużony dla Miasta Bielsk Podlaski, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski przyznał w dniu 16 maja 2014 r. Pani Kamili Lićwinko Medal Zasłużony dla Miasta Bielsk Podlaski jako wyraz uznania za szczególne zasługi dla miasta Bielsk Podlaski.

Pani Kamila Lićwinko jest polską lekkoatletką, halową mistrzynią świata w skoku wzwyż, mistrzynią uniwersjady, uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (rok 2016), wielokrotną mistrzynią Polski, zdobywczynią wielu medali na światowych imprezach sportowych.

Urodziła się 22 marca 1986 roku w Bielsku Podlaskim, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową nr 4 imienia Adama Mickiewicza i Gimnazjum nr 2. Tutaj stawiała swoje pierwsze kroki w sporcie i rozwijała umiejętności lekkoatletyczne poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach i zawodach sportowych. Jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku. Pierwszy znaczący sukces w sporcie lekkoatletycznym na arenie międzynarodowej Pani Kamila Lićwinko odniosła w 2005 roku, kiedy to zajęła piąte miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w lekkiej atletyce.

Sukcesy jakie osiągała Pani Kamila w kolejnych latach świadczą o ciężkim treningu i rosnącej lekkoatletycznej formie: czwarte miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w 2007 roku, ósme miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy oraz czwarte miejsce na Letniej Uniwersjadzie w 2009 roku.

Przełomowym momentem w karierze sportowej Pani Kamili Lićwinko był rok 2013, kiedy to pobiła rekord Polski sprzed 29 lat i ustanowiła nowy na wysokości 199 cm. Od tego momentu Pani Kamila Lićwinko prezentuje sportową formę na światowym poziomie, a świadczą o tym między innymi: drugie miejsce drużynowe na Mistrzostwach Europy, pierwsze miejsce na Letniej Uniwersjadzie oraz siódme miejsce na Mistrzostwach Świata 2013 roku.

Jej największym sukcesem, świadczącym o sile charakteru i determinacji sportowej, jest zajęcie pierwszego miejsca w konkursie skoku wzwyż podczas Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Sopocie w 2014 roku. W sopockiej hali Ergo Arena Pani Kamila Lićwinko skoczyła na wysokość 200 cm ustanawiając tym samym kolejny rekord Polski.

Pani Kamila Lićwinko jest utalentowaną zawodniczką, wywodzącą się z Bielska Podlaskiego. Osiąga wspaniałe rezultaty i sukcesy w dziedzinie sportu. Jest mistrzynią świata w skoku wzwyż, której postawa i determinacja w dążeniu do celu są wzorem do naśladowania dla młodych pokoleń. Odniesiony sukces przez Panią Kamilę Lićwinko, który przyczynił się do promocji naszego regionu i miasta, zasługuje na przyznanie Jej medalu Zasłużony dla Miasta Bielsk Podlaski.

Tags: