Patronat honorowy burmistrza: rajdowcy ścigali się na ulicach Bielska

Kolorowy samochód rajdowy, jadący ulicą miejską, posd którego kół pryska woda po deszczu. W tle kibice i widzowie zgromadzeni za barierkami, stujący pod kamienicami.
7 września 2023

Setki kibiców dopingowały załogi, które wystartowały w ósmej edycji Samochodowego Rajdu Bielska Podlaskiego. Kierowcy ścigali się w trzech lokalizacjach, w tym w tej najefektowniejszej – w pobliżu bielskiego ratusza.

Zawody rozegrane w naszym mieście były częścią Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego i wzięły w nim udział najmocniejsze załogi z całego regionu. Próby sprawnościowe rozegrano tym razem na trzech odcinkach: na terenie firmy „Kon-Pol” (plac dawnego „Nettera”), w podbielskich Koszkach na placu firmy „Ikea Industry Orla” oraz na ulicach miasta, w okolicach ratusza i targowicy miejskiej.

To właśnie ta ostatnia lokalizacja cieszyła się, jak zwykle, największym zainteresowaniem licznie zgromadzonych kibiców.

– Ostatnią lokalizacją rajdu była ta, na którą wszyscy czekali – centrum miasta. Odcinek wokół rynku przyciągnął mnóstwo kibiców, a barierki dookoła placu były otoczone przez rodziny, które nie tylko podziwiały załogi w akcji, ale także korzystały z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Dla najmłodszych były dmuchańce, przejażdżki wojskowymi pojazdami i malowanie długiego obrazu – relacjonowali organizatorzy.

Ostatecznie najlepszymi zawodnikami tegorocznego rajdu okazali się Wojciech Czepiel i Anna Biała, którzy najszybciej przejechali miejską próbę w swojej toyocie GR. Zdobyli również pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Na drugim miejscu uplasowali się Piotr Radziszewski i Marcin Piaścik, jadący lancerem EVO X. Brązowy medal rajdu przypadł Michałowi Kraciukowi i Mateuszowi Makarewiczowi, którzy ścigali się audi A4.

Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski – wraz z innymi samorządowcami: Starostą Bielskim Sławomirem Jerzym Snarskim i Wójt Gminy Bielsk Podlaski Raisą Rajecką – miał przyjemność dawania sygnału do startu oraz wręczenia zwycięzcom pamiątkowych statuetek i pucharów.

Pełne wyniki Samochodowego Rajdu Bielska Podlaskiego można znaleźć w relacji na stronie internetowej organizatorów.

Zawody zorganizował Automobilklub Podlaski, a patronatem honorowym objął je Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski. Miasto wsparło też tę inicjatywę finansowo i organizacyjnie, m.in. poprzez udostępnienie sceny, która została rozstawiona przed ratuszem.

Tags: , , , , ,