Pływalnia ma nowy sprzęt. Projekt zrealizowano ze środków budżetu obywatelskiego

Ilustracja przedstawia wnętrze pływalni. Po lewej stronie niebielskie platformy startowe dla zawodników, zakupione w ramach projektu, po prawej - tory wodne, z nowymi torami je wydzielającymi.
14 czerwca 2021

Pływalnia Miejska „Wodnik” w Bielsku Podlaskim zakończyła realizację projektu pod nazwą „Bielsk Podlaski płynie po zdrowie”. Całość prac wykonano w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Bielsk Podlaski.

Zakup i montaż nowoczesnego wyposażenia basenowego na pływalni poprawi komfort korzystania z jej usług i zwiększy poziom bezpieczeństwa użytkowania basenu. Przyczyni się też do podniesienia standardu organizacji zawodów różnego szczebla.

Projekt został realizowany wspólnie z zarządem Miejskiego Klubu Pływackiego „Wodnik” Bielsk Podlaski, a jego koszt zamknął się w kwocie 68 572,50 zł.

Realizacja projektu polegała na:

  • zakupie i zamontowaniu sześciu nowoczesnych platform startowych z nowoczesną antypoślizgową powłoką z podpórką do nogi, zakrocznej regulowaną w sześciu pozycjach;
  • zakupie i zamontowaniu siedmiu nowoczesnych lin torowych, które skutecznie tłumią fale wody, co podwyższa komfort uprawiania sportów wodnych;
  • zakupie i zamontowaniu trzech nakładek do słupków startowych, służących do nauki pływania i prawidłowego startu w stylu grzbietowym;
  • zakupie zegara z wbudowanym układem pomiarowym, służącym do pomiaru czasu startów zawodników podczas treningów i zawodów.
Tags: , , ,