Podlaski Związek Hodowców Królików Rasowych działa już od dziesięciu lat

Na pierwszym planie stoją dwie galowo ubrane osoby: zastępca burmistrza, która prezentuje grawerton trzymany w rękach i prezes związku. Oboje uśmiechnięci pozują do zdjęcia. Za ich lecami stoją dwaj mężczyźni w garniturach, organizatorzy uroczystości.
24 sierpnia 2022

Dziesięciolecie działalności świętował Podlaski Związek Hodowców Królików Rasowych, który swoją siedzibę ma w Bielsku Podlaskim. Jubileuszowa uroczystość odbyła się 19 sierpnia 2022 roku w Szepietowie, gdzie w 2012 roku powstał komitet założycielski stowarzyszenia.

Podczas gali prezes związku Henryk Koc opowiedział o początkach tej organizacji i przybliżył gościom specyfikę hodowli królików rasowych. Podziękował też przyjaciołom stowarzyszenia, którym wręczył pamiątkowe grawertony. Jeden z nich – wyrażający wdzięczność za wieloletnią owocną współpracę przy organizacji Wystaw Królików Rasowych – otrzymała reprezentująca Miasto Bielsk Podlaski Zastępca Burmistrza Bożena Teresa Zwolińska.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni Burmistrzowi i pracownikom Urzędu Miasta Bielsk Podlaski za pomoc w organizacji trzech Wystaw Międzynarodowych Młodych Królików Rasowych, największych jak do tej pory na Podlasiu – mówił w swoi wystąpieniu Henryk Koc, prezes Podlaskiego Związku Hodowców Królików Rasowych.

Zastępca Burmistrza Bożena Teresa Zwolińska także pogratulowała obecnym na spotkaniu hodowcom i przekazała im pamiątkowy grawerton od Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski. Burmistrz podziękował w nim członkom związku za propagowanie wiedzy i kształtowanie właściwej opieki nad zwierzętami oraz działanie na rzecz ich humanitarnego traktowania, a także wyraził uznanie dla organizowanych wystaw, które przyczyniają się do promocji naszego miasta.

Relację z uroczystości jubileuszowej, okraszoną galerią zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Fot. PODR

Wydarzenie miało miejsce 19.8.2022

Tags: , , ,