Podsumowanie II Konkursu Poezji Laur Bielski

28 października 2020

Bielski Dom Kultury zorganizował – pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski – II Konkurs Poezji „Laur Bielski”.

Podsumowanie konkursu, które odbyło się 22 października 2020 roku, poprowadził jego pomysłodawca Andrzej Salnikow, animator kultury, poeta i Prezes Stowarzyszenia Poetów Ziemi Bielskiej. Uczestników powitała Dyrektor Bielskiego Domu Kultury Elżbieta Fionik oraz występ solistek zespołu „Fart”.

Konkurs adresowany był do twórców początkujących, jak i autorów z dorobkiem literackim. Komisja konkursowa zakwalifikowała do finału siedem zestawów wierszy w kategorii dorosłych i jeden zestaw w kategorii młodzieżowej. W każdym zestawie były po trzy wiersze jednego autora opatrzone jego hasłem.

Pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowej zdobył za wiersz pod tytułem „Głupota” Eliasz Fionik, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania imienia Bronisława Taraszkiewicza. W kategorii dorosłych pierwsze miejsce za wiersz „Krasnowieś” otrzymał Andrzej Borowski. Przyznano również dwa drugie miejsca w kategorii dorosłych: Walentynie Waszczuk za wiersz „Wiosenny poranek” oraz Wiesławowi Owerczukowi za wiersz „Wczasy”. Trzecie miejsce otrzymała Tamara Rusaczyk za wiersz „Wyspa”, zaś wyróżnienia: Luba Tkaczuk za wiersz „Los”,  Anna Witerska za wiersz „Święto zmarłych” oraz Włodzimierz Hackiewicz za wiersz „Lisek”.

Zwycięzcy konkursu otrzymali okolicznościowe statuetki, upominki i pamiątkowe dyplomy.