Pół tysiąca motocyklistów wzięło udział w rozpoczęciu sezonu

Dużo motocykli zaparkowanych na polanie leśnej. W tle drzewa.
21 maja 2024

Motocykliści z Polski północno-wschodniej wzięli udział w dorocznym otwarciu sezonu motocyklowego. Zorganizowało je stowarzyszenie Godboys Bielsk Podlaski, przy wsparciu finansowym sponsorów, w tym Miasta Bielsk Podlaski.

Zlot rozpoczął się 18 maja 2024 r. mszą świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim, po której uroczyście poświęcono motocykle. Wówczas też z organizatorami i uczestnikami wydarzenia spotkał się Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Piotr Wawulski.

Później motocykliści przejechali zwartą kolumną z Bielska do miejscowości Wojtki w gminie Boćki. Tam odbył się piknik motocyklowy. Był pokaz jazdy kaskaderskiej „stuntu” w wykonaniu Michała Góralczuka, a także popisy strongmanów. Zlotowi towarzyszyła wystawa starych aut i motocykli, pokazy pierwszej pomocy, konkursy z nagrodami oraz symulator zderzeń i detonacji poduszki powietrznej.

– Stowarzyszenie Godboys jest grupą, która główny nacisk kładzie na poprawę bezpieczeństwa na drogach, jak i na kreowanie dobrej opinii o motocyklistach – podkreślała współorganizatorka zlotu Ewelina Wojtkowska ze Stowarzyszenia Godboys. – Cykliczne otwarcia sezonu, jakie organizujemy od 2007 roku, na stałe wpisały się w motocyklową mapę Polski. W tym roku na nasze otwarcie sezonu motocyklowego przybyło ponad 500 jednośladów. Dziękujemy Miastu Bielsk Podlaski za udzielone wsparcie finansowe.

Wydarzenie miało miejsce 18.5.2024

Tags: , , , ,