Policja ma nowy radiowóz, a strażacy sprzęt ratunkowy

Niebieski radiowóz. Widok maski samochodu, ujęcie od przodu. Na masce widoczny biały napis "policja".
18 stycznia 2024

Miasto Bielsk Podlaski wsparło finansowo zakup sprzętu, który wspomaga pracę naszych policjantów i strażaków.

Do Komendy Powiatowej Policji w Bielsku podlaskim trafił nowy radiowóz. Kia Sportage jest wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra i mocy 181 koni mechanicznych. Nowoczesny suv posiada napęd na cztery koła oraz automatyczną skrzynię biegów.

Całkowity koszt zakupu nowego radiowozu to ponad 200 tysięcy złotych. Został on kupiony w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2021-2024, a współfinansowany ze środków jednostek samorządu terytorialnego. Oznacza to, że część środków potrzebnych na zakup samochodu zapewniła policja, a część przekazały samorządy z powiatu bielskiego. Udział finansowy Miasta Bielsk Podlaski to 27 900 zł. Porozumienie w sprawie przekazania tych środków zawarło miasto i Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku.

Miasto Bielsk Podlaski zapewniło też dotację w wysokości 41 000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim. Środki te posłużyły do sfinansowania zakupu: kamery termowizyjnej, zbiornika na wodę o dużej pojemności oraz platformy ratowniczej używanej przy wypadkach drogowych.

Oba te wydatki wpłyną na podniesienie stanu bezpieczeństwa mieszkańców Bielska Podlaskiego.

Tags: , , ,