Poznaliśmy scenariusz imprezy i kolejność występów na spotkaniu z Mikołajem

Ilustracja przedstawia cztery osoby za stołem, podczas losowania. Na stole stoją dwa przezroczyste pojemniki z kulkami i złożonymi kartkami. Konsul pokazuje wylosowaną kartkę.
25 listopada 2021

W Bielskim Domu Kultury odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne dotyczące tegorocznej wizyty prawdziwego Mikołaja z Laponii. W jego trakcie wylosowano kolejność wystąpień artystycznych, które zostaną zaprezentowane na scenie ustawionej przy ratuszu. Przedstawiono też ramowy program zbliżającej się imprezy.

Prawdziwy Mikołaj z Laponii złoży wizytę w naszym mieście w dniu swoich imienin – w poniedziałek 6 grudnia 2021 roku. Spotka się z mieszkańcami Bielska Podlaskiego w trakcie imprezy plenerowej, która będzie się odbywała od godziny 14:00 na Placu Jana Pawła II przy ratuszu. O wizycie Mikołaja informowaliśmy już w serwisie miejskim w materiale pod tytułem: „6 grudnia spotkamy się przy ratuszu z prawdziwym Mikołajem z Laponii”.

Podczas spotkania organizacyjnego, które odbyło się 24 listopada w Bielskim Domu Kultury, przedstawiono ramowy program wizyty szacownego gościa w naszym mieście. Przewiduje on, że spotkanie przed ratuszem rozpocznie się o godzinie 14:00, a zakończy po godzinie 16:00. W tym czasie, na ustawionej przy ratuszu scenie, 17 bielskich placówek edukacyjnych i opiekuńczych przedstawi specjalnie przygotowane na tę okazję prezentacje. Będą one oceniane przez Mikołaja i towarzyszących mu jurorów, a najlepsze z nich zostaną nagrodzone.

Prócz prezentacji artystycznych, na scenie zobaczymy też m.in. młodych artystów, podopiecznych fundacji „Unitalent”, pośpiewamy kolędy z Marią Martyniuk i aktorami bielskiego Teatru The M.A.S.K., a także obejrzymy występ iluzjonisty. Imprezę poprowadzi aktor Mateusz Sacharzewski, a Mikołajowi asystować będzie Śnieżynka. Występy na scenie będą transmitowane na ustawionym w pobliżu ratusza telebimie. Finałowym akordem spotkania z Mikołajem będzie uroczyste włączenie miejskiej iluminacji świątecznej wraz ze światełkami na choince ustawionej przed ratuszem. Całość odbędzie się w ramach projektu „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%”, przygotowanego przez Fundację Grupy Unibep „Unitalent”. Spotkaniu z Mikołajem towarzyszyć będzie jarmark bożonarodzeniowy Bielskiego Domu Kultury, który w poniedziałek 6 grudnia 2021 roku w godzinach 12:00 – 16:00 odbędzie się przed ratuszem.

W trakcie spotkania organizacyjnego wylosowano też kolejność występów siedemnastu reprezentacji poszczególnych placówek:

 1. Szkoła Podstawowa nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza
 2. Przedszkole na Hołowiesku
 3. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Szarych Szeregów
 4. Punkt Przedszkolny „Kącik Malucha”
 5. Niepubliczne Przedszkole nr 1 imienia świętego Młodzieńca Gabriela
 6. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza
 7. Zespół Szkół im. Jana Pawła II
 8. Przedszkole nr 7 Kubusia Puchatka
 9. Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
 10. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Świętego Arcybiskupa Łukasza Wojno-Jasienieckiego
 11. Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej
 12. Środowiskowy Dom Samopomocy
 13. Przedszkole nr 5 Krasnala Hałabały
 14. Szkoła Podstawowa nr 2 im. kapitana Władysława Wysockiego
 15. Niepubliczne Przedszkole „Promis”
 16. Przedszkole nr 9 Leśna Polana
 17. Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 im. kapitana Władysława Wysockiego

Kolejność ta będzie tożsama z numerami choinek, które każda z placówek będzie mogła przystroić. Drzewek będzie osiemnaście, bo do ich ubierania przystąpi też Katolickie Przedszkole Niepubliczne „Karmelki”, którego choinka będzie miała numer 18. Drzewka – dzięki pomocy Nadleśnictwa Bielsk – staną przy budynku ratusza już w piątek 3 grudnia i od tego dnia placówki biorące udział w projekcie będą mogły je stroić.

Od godziny 15:00 w sobotę 4 grudnia 2021 roku do godziny 15:00 w poniedziałek 6 grudnia 2021 roku – wszyscy będziemy mogli wybrać najpiękniejsze spośród drzewek i oddać na nie głos w ankiecie przygotowanej przez organizatorów. Głosowanie będzie się odbywało online za pomocą specjalnej aplikacji. Informacja o sposobie głosowania zostanie zaprezentowana w piątek 3 grudnia 2021 roku w serwisie internetowym miasta oraz na profilach społecznościowych miasta i fundacji „Unitalent”.

Prawdziwy Mikołaj z Laponii odwiedzi nas na zaproszenie: Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Fundacji Grupy Unibep „Unitalent” i Konsula Honorowego Republiki Finlandii, a w organizację jego wizyty duży wkład mają także: Bielski Dom Kultury i Nadleśnictwo Bielsk.

Wydarzenie miało miejsce 24.11.2021

Ilustracja przedstawia wizerunek Mikołaja na tle gwieździstego nieba, treść zaproszenia na spotkanie przy ratuszu oraz pasek z logotypami organizatorów.

Tags: , , , , , , , , ,