Prezentacje Edukacyjno-Doradcze Uczelnie w Powiecie 2023

Szeroki plan auli liceum. Kilkudziesięcioosobowa grupa osób stojących, na jej środku przemawiający samorządowwcy: burmistrz i starosta. Po bokach uczniowie. W tle stoisko i rozstawione roll-upy. Za nimi ściana auli.
22 lutego 2023

Dziewięć szkół wyższych zaprezentowało się bielskim uczniom podczas Prezentacji Edukacyjno-Doradczych „Uczelnie w Powiecie”. O swojej ofercie edukacyjnej informowały wszechnice z Białej Podlaskiej, Białegostoku, Siedlec i Warszawy.

Prezentacje pn. „Uczelnie w Powiecie” przygotowała, po trzyletniej pandemicznej przerwie, redakcja dwutygodnika „Wieści Podlaskie”. Miały one miejsce 21 lutego 2023 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim. Odbyły się pod honorowym patronatem Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego oraz samorządowców: Starosty Bielskiego Sławomira Jerzego Snarskiego i Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego.

Przez kilka godzin uczniowie z bielskich szkół odwiedzali stoiska dziewięciu uczelni i poznawali ich oferty edukacyjne. Patroni wydarzenia przyznali swoje nagrody wyróżniającym się szkołom wyższym. Ufundowany przez Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski puchar za najbogatszą ofertę edukacyjną otrzymała Politechnika Białostocka, zaś puchar Starosty Bielskiego za najciekawsze stoisko otrzymała Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie.

Seria podobnych spotkań w miastach województwa podlaskiego potrwa do 2 marca 2023 r. Ich celem jest umożliwienie młodzieży z miast powiatowych poznanie szerokiej oferty edukacyjnej szkół wyższych oraz dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych, głównie maturzystom, wyczerpującej informacji o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej. Prezentacje, poza umożliwieniem maturzystom zapoznania się z ofertą wielu szkół, stwarzają także szansę porównania kierunków i warunków kształcenia.

Wydarzenie miało miejsce 21.2.2023

Dziesięć dorosłych osób stoi za stołem i pozuje do zdjęcia. Kobieta w środku kadru prezentuje puchar a jej koleżanka - dyplom.

Tags: , , , ,