Przedszkolaki kolędowały na Hołowiesku

Grupa dzieci i dorosłych w kościele. Z przodu stoją dzieci i trzymają kolorowe dyplomy. Za nimi burmistrz, kobieta w kolorowym stroju i ksiądz - organizator, który mówi do mikrofonu. W tle tablica z nazwą konkursu i wnętrze kościoła.
20 stycznia 2023

Już po raz czwarty Przedszkole na Hołowiesku oraz Parafia Najświętszej Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim zorganizowały Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Jednym z honorowych patronów tego wydarzenia był Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski.

Przesłuchania konkursowe oraz wręczenie nagród odbyły się 18 stycznia 2023 roku w kościele pw. Najświętszej Opatrzności Bożej. Zgodnie z regulaminem każde przedszkole mogło wystawić po jednej osobie w każdej grupie wiekowej oraz zespół rodzinny. W przesłuchaniach wzięły udział aż 52 osoby: 25 solistów, jeden zespół przedszkolny i dziewięć zespołów rodzinnych.

Utwory były wykonywane w języku polskim, białoruskim i ukraińskim. Wykonawcy imponowali różnorodnymi ubiorami oraz towarzyszącymi im instrumentami. Prócz nagród za pierwsze miejsca, jurorzy przyznali też liczne wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali też dyplomy ufundowane przez organizatora – ks. prał. Zbigniewa Karolaka, dyrektora przedszkola i proboszcza parafii. Dyplomy wręczyli uczestnikom członkowie jury: burmistrz Jarosław Borowski i p.o. dyrektora Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi Ewa Oksiuta.

Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek objęty został honorowym patronatem: Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku, Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Wójt Gminy Bielsk Podlaski i Biskupa Diecezji Drohiczyńskiej.

Wydarzenie miało miejsce 18.1.2023

Tags: , , ,