Okręgi wyborcze i wybrani w nich radni IX kadencji (na lata 2024-2029)

Wykaz okręgów wyborczych z przyporządkowaniem Radnych Miasta Bielsk Podlaski, którzy zostali wybrani w danym okręgu wyborczym w 2024 roku na IX kadencję samorządu.

Okręg nr 1 obejmujący 6 mandatów

Radni wybrani w okręgu wyborczym nr 1:

  • Mirosław Gołębiowski (KWW Nasz Bielsk)
  • Emil Falkowski (KWW Nasz Bielsk)
  • Piotr Pawluczuk (KWW Nasze Podlasie)
  • Andrzej Karpiuk (KW Koalicja Bielska)
  • Andrzej Roszczenko (KW Koalicja Bielska)
  • Stanisław Charyton (KWW Nowa Jedność)

Granice okręgu numer 1: Bielsk Podlaski – ul. Tadeusza Kościuszki nr nieparzyste 1 – 19 i nr parzyste 2 – 20, ul. 11 Listopada nr nieparzyste 1 – 5 i nr parzyste 2 – 112, ul. Fryderyka Chopina, ul. Konstantego Ciołkowskiego, ul. Jarosława Dąbrowskiego, ul. Jagiellońska nr nieparzyste 15 – 57 i nr parzyste 36 – 68, ul. Adama Kazanowskiego, ul. Kazimierzowska nr nieparzyste 1 – 39, ul. Kościelna, ul. Krucza, ul. Kryniczna, ul. 3 Maja nr nieparzyste 1 – 23 i nr parzyste 2 – 24, ul. Adama Mickiewicza nr nieparzyste 19 – 21, nr nieparzyste 27 – 57 i nr parzyste 12 – 24, ul. Gabriela Narutowicza, ul. Obwodowa, ul. Ogrodowa nr nieparzyste 1 – 45 i nr parzyste 2 – 50, al. Józefa Piłsudskiego nr nieparzyste 17 – 53 i nr parzyste 14 – 54, ul. Plac Ratuszowy, ul. Józefa Poniatowskiego nr parzyste 2 – 18, ul. Poświętna, ul. Powstania Listopadowego, ul. Powstania Styczniowego, ul. Rejonowa, ul. Scaleniowa, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Słoneczna, ul. Strokowska, ul. Wita Stwosza, ul. Targowa, ul. Walecznych, ul. Wiatrakowa, ul. Widowska nr nieparzyste 1 – 19 i nr parzyste 2 – 24, ul. Wierzbowa, ul. Zachodnia, ul. Zamkowa, ul. Stefana Żeromskiego nr nieparzyste 1 – 13 i nr parzyste 2 – 44.

Okręg nr 2 obejmujący 5 mandatów

Radni wybrani w okręgu wyborczym nr 2:

  • Krzysztof Grygoruk (KWW Nasz Bielsk)
  • Artur Maciej Żukowski (KWW Nasz Bielsk)
  • Romuald Margański (KWW Nasze Podlasie)
  • Jarosław Borowski (KW Koalicja Bielska)
  • Eugenia Kruk (KW Koalicja Bielska)

Granice okręgu numer 2: Bielsk Podlaski – ul. Władysława Andersa, ul. Białostocka, ul. Błękitna, ul. Władysława Broniewskiego, ul. Czwartaków, ul. Ignacego Daniłowicza, ul. Ekologiczna, ul. Graniczna, ul. Grunwaldzka, ul. Zaciszna, ul. Harcerska, ul. Jagiellońska nr nieparzyste 59 – 81 i nr parzyste 70 – 86, ul. Franciszka Kleeberga nr nieparzyste 1 – 115 i nr parzyste 2 – 132, ul. Jana Kochanowskiego, ul. Hugona Kołłątaja, ul. Marii Konopnickiej, ul. Kowalska, ul. Ignacego Krasickiego, ul. Kresowa, ul. Jana Matejki, ul. Adama Mickiewicza nr nieparzyste 59 do końca i nr parzyste 62 do końca, ul. Miodowa, ul. Młynowa, ul. Ogrodowa nr nieparzyste 47 do końca i nr parzyste 52 do końca, ul. Okrężna, al. Józefa Piłsudskiego nr nieparzyste 55 – 77 i nr parzyste 56 – 72, ul. Emilii Plater, ul. Północna, ul. Tadeusza Rejtana, ul. Rzeczna, ul. Sadowa, ul. Władysława Sikorskiego, ul. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Wisławy Szymborskiej, ul. Szkolna, ul. Torfowa, ul. Juliana Tuwima, ul. Widowska nr nieparzyste 21 – 49 i nr parzyste 26 – 64, ul. Wschodnia, ul. Wspólna, ul. Zamiejska, ul. Zielona, ul. Złota, ul. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury, ul. Naturalna.

Okręg numer 3 obejmujący 5 mandatów

Radni wybrani w okręgu numer 3:

  • Paweł Bierżyn (KWW Nasz Bielsk)
  • Karol Boćkowski (KWW Nasz Bielsk) – w miejsce Piotra Wawulskiego, który objął mandat Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski
  • Łukasz Ryczkowski (KWW Nasze Podlasie)
  • Włodzimierz Borowik (KW Koalicja Bielska)
  • Ewa Tarasiuk (KW Koalicja Bielska)

Granice okręgu numer 3: Bielsk Podlaski – ul. Akacjowa, ul. Stefana Batorego nr nieparzyste 1 – 83 i nr parzyste 2 – 38, ul. Białowieska nr nieparzyste 1 – 119 i nr parzyste 2 – 96, ul. Brzozowa, ul. Bursztynowa, ul. Cegielniana, ul. Chabrowa, ul. Chmielna, ul. Dębowa, ul. Dubicze nr nieparzyste 1 – 89 i nr parzyste 2 – 100, ul. Górna, ul. Hołowieska, ul. Jagiellońska nr nieparzyste 1 – 13 i nr parzyste 2 – 34, ul. Jarzębinowa, ul. Jaśminowa, ul. Jesionowa, ul. Kasztanowa, ul. Kazimierzowska nr parzyste 2 – 40, ul. Kleszczelowska, ul. Klonowa, ul. Konwaliowa, ul. Mikołaja Kopernika, ul. Kwiatowa, ul. Lazurowa, ul. Lipowa, ul. Lniana, ul. Makowa, ul. Malinowa, ul. Maszynowa, ul. Jerzego Nowosielskiego, ul. Adama Mickiewicza nr parzyste 34 – 60, ul. Mleczna, ul. Modrzewiowa, ul. Orlańska, ul. Owocowa, ul. Owsiana, ul. Perłowa, ul. Pogodna, ul. Polna, ul. Przystrefowa, ul. Józefa Poniatowskiego nr nieparzyste 1 – 11, ul. Przechodnia, ul. Różana, ul. Rumiankowa, ul. Słonecznikowa, ul. Stepowa, ul. Szpitalna, ul. Szydłówka, ul. Techniczna, ul. Topolowa, ul. Romualda Traugutta, ul. Ukośna, ul. Warzywna, ul. Wczasowa, ul. Wesoła, ul. Wiśniowa, ul. Wrzosowa, ul. Wysoka, ul. Żytnia, ul. prof. Emiliana Adamiuka, ul. Lawendowa, ul. Poranna, ul. Spokojna, ul. Zesłańców Sybiru.

Okręg numer 4 obejmujący 5 mandatów

Radni wybrani w okręgu numer 4:

  • Tomasz Hryniewicki (KWW Nasz Bielsk)
  • (KWW Nasz Bielsk) – w miejsce Iwony Kołos, która objęła stanowisko Zastępcy Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski
  • Piotr Daniło (KWW Nasze Podlasie)
  • Alina Niegierewicz (KW Koalicja Bielska)
  • Witold Sysuła (KWW Nowa Jedność)

Granice okręgu numer 4: Bielsk Podlaski – ul. Adama Asnyka, ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, ul. Bagnista, ul. Józefa Bema, ul. bł. ks. Antoniego Beszty-Borowskiego, ul. Bohaterów Września, ul. Brańska, ul. Cicha, ul. Jana Długosza, ul. Dubiażyńska, ul. Dworska, ul. Alfonsa Erdmana, ul. Gajowa, ul. Zygmunta Glogera, ul. rtm. Witolda Pileckiego, ul. Grabniak, ul. Jana Pawła II, ul. Tadeusza Jarońskiego, ul. Józefa Jaroszewicza, ul. Jodłowa, ul. Jana Kilińskiego, ul. Jana Krzysztofa Kluka, ul. Oskara Kolberga, ul. Kolejowa, ul. Jarosława Kostycewicza, ul. Koszarowa, ul. Tadeusza Kościuszki nr parzyste 22 – 28, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego, ul. Krótka, ul. Bolesława Leśmiana, ul. Leśna, ul. Leśne Osiedle, ul. 30 Lipca, ul. 11 Listopada nr nieparzyste 7 – 131, ul. Lotnicza, ul. Ładna, ul. Łąkowa, ul. Mała, ul. Adama Mickiewicza nr nieparzyste 1 – 17, nr nieparzyste 23 – 25 i nr parzyste 2 – 10, nr parzyste 26 – 32, ul. Czesława Miłosza, ul. Myśliwska, ul. Na Lubce, ul. Niecała, ul. Cypriana Kamila Norwida, ul. Nowa, ul. Obozowa, ul. Karola Olszewskiego, ul. Elizy Orzeszkowej, ul. Parkowa, al. Józefa Piłsudskiego nr nieparzyste 1 – 15 i nr parzyste 2 – 12, ul. Południowa, ul. Anatola Pronina, ul. Bolesława Prusa, ul. Mikołaja Reja, ul. Władysława Stanisława Reymonta, ul. Juliusza Słowackiego nr nieparzyste 1 – 37 i nr parzyste 2 – 52, ul. Sosnowa, ul. Sportowa, ul. Strzelnicza, ul. Studziwodzka, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Jerzego Szaniawskiego, ul. Szarych Szeregów, ul. Świerkowa, ul. Bronisława Taraszkiewicza, ul. Józefa Tokarzewicza, ul. Torowa, ul. Wiejska, ul. Wincentego Witosa, ul. Wodna, ul. Wojska Polskiego, ul. Władysława Wysockiego, ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, ul. Wilcza, ul. Zajęcza, ul. Zimowa Droga, ul. Żabia, ul. Władysława Żarniewicza, ul. Żurawia, ul. Eugeniusza Berezowca, ul. Dobra, ul. Przytulna.