Rusza czwarta linia bezpłatnej komunikacji miejskiej

Ilustracja przedstawia biało-zielony autobus komunikacji miejskiej stojący w zatoczce przy przystanku. Przystanek znajduje się przy ulicy Mickiewicza w Bielsku Podlaskim. W tle widać budynki Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego.
13 sierpnia 2021

W najbliższy poniedziałek – 16 sierpnia 2021 roku – zostanie uruchomiona czwarta linia komunikacji miejskiej w Bielsku Podlaskim.

Autobusy tej linii kursować będą na trasie z ulicy Wiejskiej w dzielnicy Miasta Bielsk Podlaski – Studziwodach, do wsi Augustowo na terenie Gminy Bielsk Podlaski. Realizacja tej inicjatywy jest możliwa dzięki wzorcowej współpracy pomiędzy oboma samorządami. Wykonawcą usługi transportowej będzie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim.

Nowa linia będzie miała numer czwarty. Do tej pory w Bielsku Podlaskim istniały trzy linie autobusowe: numer 1 (łącząca ulicę Wiejską w Studziwodach z ulicą Mickiewicza 200, cmentarzem przy ulica Mickiewicza, a we czwartki także wsią Kotły w Gminie Bielsk Podlaski), numer 2 (z trasą od pętli przy końcu ulicy Białowieskiej, po ulice Kleeberga i Wschodnią) oraz numer 3 (z pętli przy końcu ulic Brańskiej do wsi Widowo w Gminie Bielsk Podlaski).

Od 1 stycznia 2020 roku korzystanie z komunikacji miejskiej w Bielsku Podlaskim jest bezpłatne, a usługa finansowana jest z budżetu miasta. Rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej dostępny jest na stronie internetowej Przedsiębiorstwa Komunalnego w Bielsku Podlaskim.

Tags: , , , , ,