Rusza rekrutacja do kolejnej edycji Bielskiego Uniwersytetu Dziecięcego

26 października 2023

6 listopada 2023 roku rusza rekrutacja uczniów chętnych do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych w ramach projektu „Politechnika Białostocka – Bielski Uniwersytet Dziecięcy”.

Rekrutacja odbywać się w będzie w terminie od 6 listopada do 10 listopada 2023 roku. Studentem uniwersytetu może zostać uczeń klas IV – VI szkoły podstawowej w Bielsku Podlaskim, dla której organem prowadzącym jest Miasto Bielsk Podlaski.

Aby zgłosić uczestnictwo dziecka w PB BUD, rodzic powinien wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej Urzędu Miasta Bielsk Podlaski (www.bielsk-podlaski.pl) w zakładce: Dla Mieszkańca –> Edukacja –> Bielski Uniwersytet Dziecięcy i złożyć go w sekretariacie szkoły w terminie rekrutacji.

Bielski Uniwersytet Dziecięcy jest przedsięwzięciem popularyzującym naukę wśród uczniów szkół podstawowych. Podstawowym działaniem jest przekonanie najmłodszych, że nauki ścisłe to nie tylko trudne formuły i definicje, ale również możliwości realizowania swoich pasji i zainteresowań.  Zajęcia prowadzone będą w formie warsztatów, prezentacji z elementami pokazowymi i doświadczalnymi, pogadanek i wykładów z aktywnym udziałem uczestników.

Pliki do pobrania