Ruszyła 15. edycja Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

uczestnicy nowego roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego pozują w grupie do zdjęcia
29 listopada 2023

25 listopada na Politechnice Białostockiej ruszyła kolejna 15. edycja Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. 200 małych studentów, w tym 50 z Bielska Podlaskiego rozpoczęło swoją wielką przygodę z nauką. W tegorocznej edycji zaplanowano 15 weekendowych spotkań – od wykładu o atrakcyjności turystycznej województwa podlaskiego, po logiczne i matematyczne łamanie głowy, a także fascynujące eksperymenty ze światłem. Dzieci będą miały okazję poznać zagadnienia z zakresu architektury, informatyki, inżynierii środowiska, ekonomii. Odwiedzą studio Radia Akadera i Klasę Konfucjańską Politechniki Białostockiej. Będą miały też okazję poćwiczyć judo pod okiem doświadczonego trenera dr. Piotra Klimowicza, kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Białostockiej. Wezmą również udział w  spotkaniu w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku.

W roku akademickim 2023/2024 Politechnikę Białostocką w organizacji zajęć w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego wsparły samorządy Białegostoku, Augustowa, Bielska Podlaskiego i Siemiatycz oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. To dzięki nim zajęcia dla dzieci są bezpłatne. Stosowne deklaracje i umowy zostały podpisane 17 października br.

W uroczystej inauguracji projektu udział wzięli:

  • Marek Malinowski – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego,
  • dr hab. Tadeusz Truskolaski, prof. UwB – Prezydent Miasta Białegostoku,
  • Jacek Brzozowski – Dyrektor Departamentu Prezydenta Miasta Białegostoku,
  • Mirosław Karolczuk – Burmistrz Miasta Augustowa,
  • Jarosław Borowski – Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski,
  • Piotr Siniakowicz – Burmistrz Miasta Siemiatycze

Uroczyste zakończenie nauki w Podlaskim Uniwersytecie Dziecięcym, połączone z wręczeniem dyplomów zaplanowano na 8 czerwca 2024 r. Do tej pory uniwersytet ukończyło ponad 1,9 tys. uczniów szkół podstawowych z terenu całego województwa podlaskiego.