Siatkarki MOSiR-u grały z najlepszymi rówieśniczkami w Polsce

Grupa osób pozuje do zdjęcia. Młode zawodniczki pokazują dyplomy, wokół nich stoją osoby dorosłe. W tle maskotka - orzeł.
2 lipca 2024

Jedenastoletnie siatkarki z Bielska Podlaskiego wzięły udział w Wielkim Finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela. Nasze młode talenty miały okazję sprawdzić się z najlepszymi rówieśniczkami z całej Polski.

Zespół Akademii Siatkarskiej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim wystartował w finale rozgrywanym w Katowicach, bo wcześniej wygrał konkurencję na poziomie wojewódzkim. Bielszczanki zostały mistrzyniami Podlaskiego pod wodzą trenera Dariusza Duszkowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim, ale nie mógł on pojechać na finały. Zastąpił go więc trener Andrzej Sosna, prezes seniorskiego klubu Towarzystwa Piłki Siatkowej w Bielsku Podlaskim.

Turniej finałowy w Katowicach trwał trzy dni: od piątku 28 czerwca do niedzieli 30 czerwca 2024 roku. Nasze młodziutkie siatkarki mierzyły się w turnieju dziewczęcych „dwójek” z drużynami ze szkół sportowych oraz polskich akademii siatkówki profesjonalnie przygotowanych pod każdym względem do nauczania tej dyscypliny sportowej.

W kolejnych meczach MOSiR Bielsk Podlaski pokonał: Jedynkę Ostrowiec 2-0, Kospel Koszalin 2-1 i Jokera Świecie 2-0, a przegrał z UKS-em Lesznowola 0-2, MKS-em MOS-em Wieliczka 0-2, TPS-em Lublin 0-2 i Wilkami Chwaszczyno 0-2. Ostatecznie bielszczanki zajęły 22. miejsce na 48 startujących w finałach zespołów. Mistrzyniami Polski zostały zawodniczki Gdyńskiej Akademii Siatkówki, które na podium wyprzedziły SPS Zbąszynek i Dwójkę Zawiercie.

Zespół MOSiR-u Bielsk Podlaski reprezentowały: Wiktoria Białokozowicz, Katarzyna Gołębiecka, Nela Kondrat i Magdalena Wasilewska.

Gratulujemy dobrej postawy i życzymy sukcesów w dalszej przygodzie z siatkówką.