Sukcesy bielszczanek w konkursach przyrodniczych

Ilustracja przedstawia rysunek - pracę plastyczną jednego z uczniów. Praca utrzymana w kolorystyce zieleni i brązu. Ukazuje gęsty las ze zwierzętami: żubrem i sarnami, a także rzeką i paśnikiem.
26 maja 2021

Nauczycielka i uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim zostały nagrodzone w konkursach przyrodniczych. Organizatorem konkursów była Fundacja Niezależne Media, wydawca portalu przyrodniczego Puszcza.tv.

Opracowany w formie prezentacji filmowej przez Annę Dolińską scenariusz zdalnych zajęć lekcyjnych pod tytułem „Okiem Zielonych Wspomnień”, ujął jury oryginalnością, zaangażowaniem, świetnym opisem i dydaktycznym ujęciem. W efekcie został nagrodzony drugim miejscem w Polsce w ogólnopolskim w konkursie „Przyroda na zdalnym” na najbardziej atrakcyjny scenariusz lekcji, podejmujący problem klimatu i ekologii w kontekście ochrony dziedzictwa przyrodniczego Puszczy Białowieskiej.

Uczniowie bielskiej szkoły również brali udział w konkursach przyrodniczych związanych z fauną i florą Puszczy Białowieskiej. Wykorzystując swoje talenty artystyczne rysowali lub malowali obraz Puszczy Białowieskiej na temat „Zapadło mi w pamięci”, wykonywali  fotografie w Białowieskim Parku Narodowym „Moje zdjęcie w mojej puszczy”,  tworzyli prezentacje na temat populacji rysi w Puszczy Białowieskiej „Ryś – kot z Białowieży”. Praca uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza Klaudii Lipskiej zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Ryś – kot z Białowieży”.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami w postaci sprzętu elektronicznego. Specjalną nagrodę otrzymała też szkoła. Z wynikami konkursu można się zapoznać na stronie organizatora – wyniki konkursu portalu Puszcza.tv.

Tags: , , ,