Święto Narodowe 3 Maja 2024

Zdjęcie przestawia fragment uroczystości trzeciomajowych. Na pierwszym planie burmistrz wraz z delegacją urzędu, tuż za nimi burmistrz elekt z delegacją grupy radnych. W tle tłum kolejnych osób oczekujących na złożenie wieńca.
7 maja 2024

Setki bielszczan i gości naszego miasta wspólnie obchodziły tegoroczne Święto Narodowe 3 Maja. Były modlitwy w świątyniach, przemarsz ulicami miasta i składanie wieńców przed pomnikami.

Uroczystości rozpoczęło nabożeństwo w intencji Ojczyzny w cerkwi św. Archanioła Michała. Po nim odbyła się msza święta za Ojczyznę w bazylice Narodzenia NMP i św. Mikołaja. Uczestnicy obchodów złożyli wiązanki kwiatów przed pomnikiem św. Jana Pawła II, a następnie przemaszerowali ulicami miasta – w towarzystwie Młodzieżowej Orkiestry Dętej – na skwer im. Izabeli Branickiej.

Tam, przed pomnikiem Niepodległości Polski, odbyła się główna część uroczystości, którą rozpoczęło odegranie hymnu państwowego i wciągnięcie flagi na maszt. Z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili: Starosta Bielski Sławomir Jerzy Snarski i Poseł na Sejm RP Dariusz Piontkowski. Montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej zaprezentowała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. kpt. Władysława Wysockiego w Bielsku Podlaskim.

Na zakończenie uroczystości kilkadziesiąt delegacji urzędów, samorządów, służb mundurowych, grup społecznych i politycznych, instytucji i organizacji społecznych oraz pozarządowych, jednostek edukacyjnych i opiekuńczych, lokalnych firm, a także mieszkańców miasta złożyło wieńce i wiązanki kwiatów przed pomnikiem.

Wśród delegacji składających hołd przed oboma obeliskami była też reprezentacja Miasta Bielsk Podlaski m.in. z burmistrzem Jarosławem Borowskim, dotychczasową zastępcą burmistrza Bożeną Teresą Zwolińską i sekretarz miasta Jolantą Mierzwińską, a także delegacja grupy radnych z burmistrzem elektem Piotrem Wawulskim.

Organizatorem powiatowych obchodów Święta Narodowego 3 Maja był Starosta Bielski oraz Powiatowy Zespół ds. Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Patriotycznych.

Wydarzenie miało miejsce 3.5.2024

Tags: , , , ,