Święto Wojska Polskiego 2023

Dwaj mężczyźni: burmistrz i przewodniczący rady miasta, niosący wieniec przewiązany biało-czerwoną wstęgą
17 sierpnia 2023

15 sierpnia 2023 r. w Bielsku Podlaskim odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy „Cudu nad Wisłą”.

Uroczystości rozpoczęły się już rano w bielskich świątyniach. W cerkwi św. Archanioła Michała odbyło się nabożeństwo w intencji Ojczyzny, zaś w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odprawiono mszę świętą za Ojczyznę.

Po niej delegacje urzędów, instytucji, służb, firm i organizacji z Bielska Podlaskiego i jego okolic złożyły wieńce oraz wiązanki kwiatów przed pobliskim pomnikiem Katyńsko-Smoleńskim. W ten sam sposób upamiętniono Polaków walczących za ojczyznę przed pomnikiem Pamięci Narodowej, na mogile żołnierzy Samodzielnej Grupy Operacyjnej Wojska Polskiego „Narew” oraz na mogile żołnierzy IV Uderzeniowego Batalionu Kadrowego Armii Krajowej.

Wśród składających wieńce i wiązanki byli przedstawiciele Miasta Bielsk Podlaski: burmistrz Jarosław Borowski, przewodniczący rady miasta Andrzej Roszczenko oraz radni miasta. W uroczystościach brali też udział przedstawiciele powiatu bielskiego: starosta Sławomir Jerzy Snarski i przewodniczący rady powiatu Andrzej Leszczyński, Wójt Gminy Bielsk Podlaski Raisa Rajecka i przewodniczący rady gminy Stanisław Olszewski oraz radni. Obecni byli też m.in.: komendanci komend powiatowych policji i straży pożarnej, przedstawiciele straży granicznej i Nadleśnictwa Bielsk, żołnierze, harcerze, przedstawiciele szkół i zakładów pracy oraz licznie przybyli mieszkańcy miasta i powiatu.

Organizatorami obchodów byli: Starosta Bielski oraz Powiatowy Zespół ds. Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Patriotycznych w Bielsku Podlaskim.

Fot. Powiat Bielski

Tags: , , , , ,