Szkoła muzyczna ma już 50 lat

Dwie śpiewające kobiety z wiankami we włosach na scenie BDK-u. Stoją bokiem do widowni, zwrócone do siebie twarzami. W tle muzycy z instrumentami, przed nimi kosz z kwiatami.
27 maja 2022

Jubileusz pięćdziesięciolecia obchodziła Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Bielsku Podlaskim.

Uroczysty koncert odbył się 20 maja 2022 roku w sali widowiskowej Bielskiego Domu Kultury. W jego trakcie na scenie pojawili się zarówno uczniowie, jak też absolwenci szkoły, a także zespoły rodzinne.

Gośćmi jubileuszu byli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządów, a także duchowieństwa. Miasto Bielsk Podlaski reprezentowała Zastępca Burmistrza Bożena Teresa Zwolińska, która przekazała w imieniu burmistrza list gratulacyjny, prezent dla szkoły – metronom oraz upominki dla wyróżnionych uczniów i nauczycieli.

Uroczystość była też okazją do odznaczenia i nagrodzenia zasłużonych pracowników szkoły. Pamiątkowe statuetki odebrali też przyjaciele Państwowej Szkoły Muzycznej i stopnia w Bielsku Podlaskim: osoby, firmy i instytucje działające na jej rzecz.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Bielsku Podlaskim utworzona została w roku 1972 z inicjatywy nauczycieli Stefana Sadlickiego i Elżbiety Stefanii Baranowskiej. Wcześniej w mieście od 1965 roku działało Społeczne Ognisko Muzyczne.

Mury działającej od pół wieku bielskiej szkoły opuściło już kilka pokoleń uczniów. Wielu z nich kontynuuje naukę na wyższych szczeblach szkolnictwa artystycznego, albo zasila kadrę pedagogiczną szkół artystycznych na terenie całego kraju. Dziś naukę pobiera w niej 150 uczniów.

Wydarzenie miało miejsce 20.5.2022

Fot. Bogdan Drozdowski (PSM)

Tags: , ,