Szlachetna Paczka szuka lidera

Ilustracja jest plakatem. Zawiera dwa zdjęcia przedstawiające: dwóch mężczyzn - starszego i w średnim wieku, oraz dwie kobiety: dorosłą i nastolatkę. Na zdjęciach są napisy: "zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki" i "zostań wolontariuszem Akademii Przyszłości". Do tego dwa elementy graficzne z napisami: "Szlachetna Paczka Lubię ludzi" oraz "akademia przyszłości". Centralnie położony duży czarny napis na białym tle: "Pomagam, bo to daje mi siłę".
31 sierpnia 2021

Wystartowała rekrutacja liderów i wolontariuszy do XXI edycji akcji dobroczynnej „Szlachetna Paczka” oraz do XIX edycji Akademii Przyszłości. Organizatorzy akcji czekają na zgłoszenia zainteresowanych osób w całym kraju, w tym także w Bielsku Podlaskim.

„Szlachetna Paczka” poszukuje osób chcących włączyć się w przygotowanie nadchodzącej akcji. Potrzebuje liderów i wolontariuszy w terenie, czyli osób, bez których nie będzie w stanie dotrzeć z mądrą pomocą do potrzebujących na danym obszarze. W ich szeregi można wstępować do października, ale organizatorzy już zachęcają do zgłaszania swoich kandydatur. W całym kraju potrzeba około 12 tysięcy wolontariuszy.

Jak informują organizatorzy, lider/liderka lokalnie koordynuje program – buduje zespół wolontariuszy i nim zarządza. Dociera do potrzebujących, czuwa nad znalezieniem darczyńców, którzy przygotują mądrą, dedykowaną pomoc. To jedna z najważniejszych ról w programie. Wolontariusze są krwiobiegiem programu – to oni spotykają się z rodzinami, które otrzymają potem mądrą pomoc, poznają ich historie, określają ich potrzeby i dopasowują rodzaj i formę wsparcia do konkretnej sytuacji. A potem towarzyszą im w ich zmianie życia i wspierają na drodze do samodzielności.

To już 21. edycja Szlachetnej Paczki. Tylko w ubiegłym roku dotarła ona do ponad 14 tys. rodzin w całej Polsce, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców, którą podczas tzw. „Weekendu Cudów” przekazali potrzebującym wolontariusze, przekroczyła 51 mln zł.  

By zostać liderem/liderką, bądź wolontariuszem/wolontariuszką Szlachetnej Paczki wystarczy wypełnić formularz na stronie www.superw.pl, odbyć rozmowę z lokalnym koordynatorem programu, uczestniczyć w szkoleniu wdrożeniowym online i podpisać umowę. 

Więcej informacji na temat akcji także na stronie internetowej: www.szlachetnapaczka.pl.

Tags: , ,