Tak bawiliśmy się podczas Bielskiego Pikniku Rodzinnego i Obywatelskich Dni Bielska Podlaskiego 2023

Scena plenerowa, na niej kilku grających artystów. Przed sceną tłum widzów. W tle - zieleń parku.
9 czerwca 2023

Przez dwa dni wspólnie obchodziliśmy tegoroczne święto naszego miasta. 3 i 4 czerwca wszyscy chętni mogli wziąć udział w atrakcjach przygotowanych w ramach Bielskiego Pikniku Rodzinnego, a także Obywatelskich Dni Bielska Podlaskiego, realizowanych jako projekt z Budżetu Obywatelskiego Miasta Bielsk Podlaski.

Sobota była dniem rodzinnym, a większość wydarzeń odbywała się w Parku Królowej Heleny i w amfiteatrze miejskim. To tam prowadzone były działania animacyjne dla dzieci i młodzieży „Klanzobus”, przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną zabawy dla dzieci promujące czytelnictwo czy doroczny Jarmark Jagielloński.

Jednocześnie na pobliskim boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 3 z DNJB im. Jarosława Kostycewicza można było pograć w piłkę koszykową, nożną i siatkową z młodymi bielskimi talentami. Zajęcia te przygotował nasz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na placu szkolnym dzieci rysowały swoje rodziny kredą na asfalcie, a w parku można było skorzystać z fotobudki.

Ciekawym wydarzeniem był przyjazd burmistrza Jarosława Borowskiego wraz z orkiestrą dętą nowym autobusem elektrycznym, jednym z dwóch takich pojazdów zakupionych przez Miasto Bielsk Podlaski w ramach projektu pn. „Niskoemisyjny transport publiczny i bezpieczna komunikacja na terenie Bielska Podlaskiego”. Autobus zaparkował wzdłuż ulicy Poniatowskiego i każdy chętny mógł do niego wsiąść, by go z bliska obejrzeć. W pobliżu autobusu, na specjalnie ustawionych sztalugach, zaprezentowano prace plastyczne, które zwyciężyły w konkursie „Rowerem lub autobusem komunikacji miejskiej przez Bielsk Podlaski”. W amfiteatrze miejskim burmistrz wręczył nagrody młodym laureatom tego konkursu, a także rozdał upominki wszystkim jego uczestnikom. Z wynikami konkursu można zapoznać się w informacji pt. „Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego”.

Przed południem w Bielskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania konkursowe XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Podlaska Nuta 2023”, a jego triumfatorzy w poszczególnych kategoriach zaprezentowali swoje piosenki podczas gali laureatów. Ta miała miejsce po południu w amfiteatrze miejskim.

Tam też odbyła się seria występów artystycznych. Zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta, zatańczył Zespół Pieśni i Tańca „Podlaskie Kukułki”, a po raz pierwszy przed bielską publicznością zaprezentowała się grupa mażoretek „Shock” z Hajnowskiego Domu Kultury.

Odbyła się też prezentacja miejscowych talentów pod hasłem „Bielska Art Siła”, a także występ disco-polo w wykonaniu zespołu „4Ever”. Wieczorem w Parku Królowej Heleny miały miejsce dwa seanse kina plenerowego, przygotowane w ramach budżetu obywatelskiego.

Z kolei w niedzielę bawiliśmy się wspólnie podczas atrakcji przygotowanych jako Obywatelskie Dni Bielska Podlaskiego, a realizowanych przez Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w ramach budżetu obywatelskiego, jako wniosek mieszkanki naszego miasta Urszuli Paszko.

Od południa dzieci mogły skorzystać z animacji oraz „dmuchańców”, które dostępne były w Parku Królowej Heleny. Równolegle, w sąsiedniej części parku, trwało show „Strongman Real Gym”. W nim Konrad Karwat z przyjaciółmi przeprowadzał konkurencje atletyczne dla dzieci i dorosłych.

Wieczorem rozpoczęły się koncerty na scenie ustawionej na ul. Kopernika, przed wejściem do urzędu miasta. W ich trakcie zaprezentowały się gwiazdy: Marcin Wyrostek z zespołem „Corazon”, zespół „Power Play” i zespół „Poparzeni Kawą Trzy”. Całość zakończyła dyskoteka.

Dwudniowe święto miasta zostało zorganizowane przez Bielski Dom Kultury, a sfinansowane z budżetu Miasta Bielsk Podlaski, przy udziale środków od sponsorów.

Poniżej można zapoznać się z galeriami zdjęć z poszczególnych wydarzeń tegorocznego święta miasta.

Tags: , , , , , , , , , , , , ,