Uczniowie Dwójki przyjeżdżają do szkoły zdrowo i ekologicznie

Kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów stojąca przed szkołą. W dwóch rzędach - pierwszy przed szpalerem rowerów, drugi za nim. W kolorowych strojach, uśmiechnięci, pozują do zdjęcia. W tle zieleń szkolnego parku.
20 czerwca 2023

W Szkole Podstawowej nr 2 im. kpt. Władysława Wysockiego w Bielsku Podlaskim zorganizowano akcję, której celem było propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, poprzez zachęcenie do przyjeżdżania do szkoły rowerami.

Akcja odbyła się w maju 2023 roku pod hasłem „Rowerowy maj”, w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie. Zabawę połączono z elementami rywalizacji, a zwycięska klasa Va udała się na darmowy seans do kina. W akcji wzięli również udział pracownicy szkoły, a najaktywniejsi z nich zostali nagrodzeni.

Jednak nie o nagrody toczyła się gra, tylko o dobrą wspólną zabawę i wyrabianie zdrowych nawyków. Szkoła wzbogaciła się o stojaki rowerowe, których zakup sfinansowała w większości szkolna rada rodziców. Akcję wsparły też: Ludowe Zespoły Sportowe oraz Bielska Inicjatywa Społeczna.

Tags: , ,