Uczniowie podstawówek wystartowali w lekkoatletycznych mistrzostwach miasta

Poziomy baner z nazwą imprezy, a przed nią przechodzące dwie zawodniczki.
29 maja 2024

Wielkimi krokami zbliżają się 42. Dni Bielska Podlaskiego. Dziś odbyły się zawody lekkoatletyczne, które są imprezą towarzyszącą świętu naszego miasta.

Otwarte Mistrzostwa Miasta Bielsk Podlaski Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce im. Eugeniusza Bedeniczuka rozegrano na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza. W ich rozpoczęciu wzięli udział: Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Piotr Wawulski i Przewodniczący Rady Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski.

W zawodach wystartowała najbardziej utalentowana lekkoatletycznie młodzież z bielskich szkół podstawowych. Ich organizatorem była SP 3 oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Bielsku Podlaskim.

– Dziękuję młodzieży za zaangażowanie i włożony wysiłek sportowy, a organizatorom za piękną ideę kultywowania pamięci o wybitnym bielskim sportowcu i uczestniku Igrzysk Olimpijskich, Eugeniuszu Bedeniczuku – podkreśla Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Piotr Wawulski.

Mistrzostwa miasta w lekkiej atletyce towarzyszą 42. Dniom Bielska Podlaskiego. Zapraszamy do zapoznania się z całym programem święta naszego miasta w materiale pt. „Program 42. Dni Bielska Podlaskiego”.

Wydarzenie miało miejsce 29.5.2024

Tags: , , , ,