Uczniowie zaprosili burmistrza na lekcję

Burmistrz podczas wykładu dla uczniów. Mówi, stojąc na tle tablicy z napisem "samorząd" - obrazem z rzutnika. Po bokach kadru widać tyły głów słuchających go uczniów.
15 maja 2023

Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski był gościem zajęć w klasie ósmej Szkoły Podstawowej nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim.

Burmistrz odwiedził szkołę 12 maja 2023 roku i wziął udział w lekcji wiedzy o społeczeństwie. W jej trakcie przedstawił uczniom prezentację dotyczącą samorządu gminnego. Opowiedział m.in. o zadaniach gminy i pracy urzędników, przedstawił strukturę urzędu miasta, a także rolę samorządu w funkcjonowaniu kraju.

Po prezentacji ósmoklasiści zasypali burmistrza pytaniami dotyczącymi jego pracy, m.in. o miejskie inwestycje, o plany i marzenia, sukcesy i porażki. Przedstawili też swoje uwagi dotyczące m.in. możliwości uatrakcyjnienia oferty spędzania wolnego czasu przez młodzież czy też dostępności do obiektów sportowych.

Wydarzenie miało miejsce 12.5.2023

Wnętrze klasy szkolnej. Uczniowie siedzą na krzesłach ustawionych w półkolu. Jeden z nich podnosi rękę, zgłaszając się do zadania pytania. Przodem do uczniów, a bokiem do kadru, stoi burmistrz i odpowiada na pytania.

Tags: , , ,