Ulice w centrum miasta zyskają nową nawierzchnię

Sprzęt budowlany na remontowanej ulicy Kopernika. Barierka nakazująca zjazd w lewo, żółta ładowarka, znaki drogowe: roboty drogowe i jednostronne zwężenie drogi, zakaz zatrzymywania i ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę. W tle drzewa parku miejskiego.
30 stycznia 2023

Rusza drugi etap przebudowy ul. Kopernika w Bielsku Podlaskim. Konieczność prowadzenia prac spowoduje przejściowe utrudnienia wynikające z reorganizacji ruchu drogowego w centrum miasta.

W związku z rozpoczęciem robót, od wtorku 31 stycznia 2023 roku ulica Kopernika – na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Jagiellońskiej – ponownie będzie jednokierunkowa. Podobnie, jak było to jesienią podczas budowy parkingów, wjazd w tę część ul. Kopernika będzie możliwy tylko od strony ul. Mickiewicza.

Od środy 1 lutego 2023 roku możliwe będą też czasowe całkowite wyłączenia z ruchu trzech odcinków ulic okalających trójkątny skwer, na którym mieści się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim. Prace będą prowadzone na zmianę na ulicach:

  • Kopernika (od Batorego do Jagiellońskiej),
  • Poniatowskiego (od Batorego do Zamkowej),
  • Zamkowej (od Kopernika do Poniatowskiego, pomiędzy strażą pożarną i salą sportową Szkoły Podstawowej nr 3).

W ramach inwestycji planowane jest m.in. wykonanie kanalizacji deszczowej i remont nawierzchni poszczególnych ulic na tych czterech odcinkach. Miasto Bielsk Podlaski planuje zakończenie prac do 2 czerwca 2023 roku, zgodnie z zawartą umową z wykonawcą.

Również od 1 lutego 2023 r., w związku z rozpoczęciem prac drogowych, wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na ul. Bohaterów Września. Ulica zostanie czasowo zamknięta.

Za wszelkie utrudnienia wynikające z reorganizacji ruchu – przepraszamy.

Tags: , , , , , , , ,