Uroczystość nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Bielsk Podlaski

Zdjęcie przedstawia moment składania podpisów w księdze pamiątkowej przez syna i córkę uhonorowanego tytułem Honorowego Obywatela Miasta. Za stołek, pokrytym niebieskim suknem, siedzi starszy mężczyzna i składa podpis w rozłożonej księdze. Obok stoi jego siostra, która patrzy na brata i księgę. W tle widać fragment portretu ich ojca.
2 września 2022

Przedstawiciele rodziny śp. Piotra Dąbrowskiego, Honorowego Obywatela Miasta Bielsk Podlaski, uczestniczyli w uroczystości nadania tego zaszczytnego tytułu.

Uroczystość odbyła się 1 września 2022 roku i towarzyszyła inauguracji roku szkolnego 2022/23 w Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim. Akt nadania honorowego obywatelstwa odebrali: Anna Maria Dąbrowska-Bień i Tomasz Paweł Dąbrowski – córka i syn pana Piotra Dąbrowskiego, z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Bielsk Podlaski Andrzeja Roszczenki. Pamiątkowy grawerton wręczył im Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski. W uroczystości uczestniczyło też dwoje wnuków uhonorowanego: Maria Izabela Dąbrowska oraz Tomasz Dąbrowski jr.

31 maja 2022 roku Rada Miasta Bielsk Podlaski – na wniosek mieszkańców – nadała pośmiertnie panu Piotrowi Dąbrowskiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta Bielsk Podlaski uchwałą nr L/380/22.

Inżynier Piotr Dąbrowski (1899 – 1971) był społecznikiem, nauczycielem i wychowawcą, współzałożycielem i działaczem licznych instytucji w Bielsku Podlaskim, w tym Państwowego Gimnazjum Gospodarstwa Wiejskiego, które obecnie nosi nazwę Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej. Z biografią Piotra Dąbrowskiego można zapoznać się w opisie zamieszczonym w zakładce „Honorowi obywatele”.

Wydarzenie miało miejsce 1.9.2022

Tags: , , , ,