Uroczystość z okazji Dnia Samorządu Lokalnego

zdjęcie grupy osób na widowni - burmistrzów i pracowników samorządowych.
30 maja 2022

27 maja obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski spotkał się z pracownikami urzędu oraz jednostek podległych miastu na specjalnie zorganizowanej uroczystości.

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja, w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów do organów gmin, które odbyły się w 1990 r. Święto obchodzone jest w związku z uchwałą Sejmu RP z 2000 r., podjętą z okazji dziesięciolecia samorządu terytorialnego.

Przypomnijmy, że 27 maja 1990 roku, podczas wyborów w naszym mieście, wybrano 28 radnych, którzy utworzyli Radę Miejską pierwszej kadencji. 7 czerwca 1990 roku rada zebrała się na pierwszym posiedzeniu, a jej przewodniczącym ustanowiono pana Bogdana Zawalicha. Dwa tygodnie później rada dokonała też wyboru pierwszego w wolnej Polsce Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski – pana Kazimierza Henryka Leszczyńskiego.

Wśród gości zaproszonych na tegoroczną uroczystość zorganizowaną w BDK-u byli też obecni i byli samorządowcy oraz pracownicy urzędu i podległych jednostek organizacyjnych, którzy na przestrzeni lat tworzyli współczesny samorząd. W uroczystości wziął udział m.in. burmistrz pierwszej kadencji Kazimierz Henryk Leszczyński, a przewodniczący rady miasta pierwszej kadencji Bogdan Zawalich przesłał list z podziękowaniami i pozdrowieniami.

Wszystkim zgromadzonym burmistrz podziękował i złożył życzenia. Następnie goście wysłuchali koncertu z utworami z polskich filmów i musicali. Na scenie wystąpiła aktorka i wokalistka Joanna Aleksandrowicz z programem pt. „Od nocy do nocy”.

Wydarzenie miało miejsce 27.5.2022

Tags: , , , ,