W najbliższą niedzielę mieszkanki Bielska Podlaskiego mogą zbadać się w mobilnym punkcie ginekologicznym

8 lipca 2021

Rusza kampania społeczno-edukacyjna „W kobiecym interesie” zachęcająca mieszkanki Bielska Podlaskiego i całej Polski do regularnych badań ginekologicznych.

Jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, ponad 3 miliony Polek chodzi do ginekologa rzadziej niż raz w roku lub wcale. 40 procent kobiet nie widzi takiej potrzeby. Dlatego edukacja i zachęcanie Polek do regularnych badań ginekologicznych jest celem ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „W kobiecym interesie”. W ramach kampanii specjalny mobilny gabinet ginekologiczny odwiedzi kilka miejscowości we wschodnich regionach Polski, w tym Bielsk Podlaski.

Inicjatorem kampanii jest Gedeon Richter, firma specjalizująca się w ochronie zdrowia kobiet, a organizowane na terenie naszego miasta bezpłatne badania zostały objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski.

Bezpłatne badania i konsultacje ginekologiczne dla pań odbędą się w niedzielę 11 lipca 2021 roku w godzinach 10:00 – 16:00 w mobilnym gabinecie ginekologicznym, który będzie ustawiony na parkingu Szkoły Podstawowej nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego przy ulicy Poniatowskiego 9 w Bielsku Podlaskim.

Dostępne badania to: USG, cytologia, test HPV. Liczba miejsc jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszenia. Zapisy odbędą się w dniu badania od godziny 9:30 w miejscu ustawienia mobilnego gabinetu ginekologicznego.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 604 217 257.