W niedzielę znowu będzie można zaszczepić się

Biało-niebieska grafika z napisem "Szczepimy się, bo chcemy być razem"
30 sierpnia 2021

Już w najbliższą niedzielę – 5 września 2021 roku – kolejni chętni będą mogli zaszczepić się podczas drugiej części miejskiej akcji „#Szczepimy się, bo chcemy być razem”.

„Szczepionkowe miasteczko” ponownie będzie rozstawione w Parku Królowej Heleny w pobliżu pomnika kapitana Władysława Wysockiego. Do powszechnego przenośnego punktu szczepień SPZOZ w Bielsku Podlaskim będzie można zgłosić się w godzinach 12:00 – 18:00. Chętni do zaszczepienia będą mieli do wyboru jednodawkową szczepionkę wektorową firmy Johnson&Johnson lub dwudawkową szczepionkę mRNA firmy Pfizer/BioNTech. SPZOZ zapewni też opiekę pracowników medycznych i dyżur karetki z ratownikami.

Tym razem nasza akcja będzie towarzyszyła dwóm odbywającym się 5 września wydarzeniom: 6. Rajdowi Samochodowemu Bielska Podlaskiego, którego oficjalny start zaplanowano około godziny 10:30 w pobliżu ratusza oraz Białoruskiemu Festynowi Ludowemu (godzina 14:00 w amfiteatrze miejskim).

Osoby, które wezmą udział w szczepieniach prowadzonych podczas niedzielnej imprezy, otrzymają nagrody i upominki przygotowane przez organizatorów. Nagrodami za udział w akcji są: pulsoksymetry napalcowe (dostępne do wyczerpania zapasu), torby bawełniane z logotypami akcji promującej szczepienia oraz gadżety promocyjne ufundowane przez organizatorów akcji.

Akcję „#Szczepimy się, bo chcemy być razem” organizuje Miasto Bielsk Podlaski, wspólnie z partnerami: Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiczną w Bielsku Podlaskim, 14 Batalionem Lekkiej Piechoty w Hajnówce i Wojskową Komendą Uzupełnień w Bielsku Podlaskim oraz Bielskim Domem Kultury. 5 września do miejskiej akcji włączy się również Narodowy Fundusz Zdrowia. który zorganizuje stoisko profilaktyczno-informacyjne z ofertą z zakresu profilaktyki i edukacji na temat szczepień. Przedstawiciele NFZ-u udzielą informacji oraz pomocy w zarejestrowaniu się do programu badań profilaktycznych „Profilaktyka 40 plus”, pomogą w wydaniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, poinformują o ubezpieczeniach zdrowotnych i sanatoriach, bezpłatnych programach żywieniowych oraz programie treningowym „8 tygodni dla zdrowia”.

Akcja promująca szczepienia kontynuowana będzie również w punktach szczepień na terenie Bielska Podlaskiego od 6 września 2021 roku do wyczerpania puli nagród i upominków. Zorganizowanie akcji możliwe jest dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa.

W załączniku poniżej prezentujemy regulamin akcji „#Szczepimy się, bo chcemy być razem”.

Pliki do pobrania
Tags: , , , , , , , ,