W pierwszy weekend czerwca zapraszamy na 42. Dni Bielska Podlaskiego

Fragment plakatu Dni Bielska, składający się z fioletowej grafiki oraz zdjęć występujących zespołów. Centralnie - twarz wokalistki, gwiazdy imprezy i napis "Lanberry".
17 maja 2024

Już za dwa tygodnie będziemy mogli się spotkać na 42. Dniach Bielska Podlaskiego. Gwiazdą muzyczną tej imprezy będzie popowa wokalistka Lanberry.

Na tegoroczne Dni zapraszamy od piątku 31 maja do poniedziałku 3 czerwca 2024 r. Ich program będzie wypełniony atrakcjami dla mieszkańców i gości naszego miasta w różnym wieku. Atrakcje sobotnie będą skierowane głównie do młodszych odbiorców, a niedzielne – do całych rodzin.

Pełny program przedstawimy, gdy będzie on już ostatecznie zamknięty. Dziś możemy zdradzić, że w piątek (31 maja) czekają nas atrakcje związane z rekreacją związaną z nordic walkingiem.

Sobotę (1 czerwca) otworzy rodzinny rajd rowerowy oraz Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Podlaska Nuta”, którego przesłuchania będą się odbywały w Bielskim Domu Kultury. W Parku Królowej Heleny ruszy doroczny Jarmark Jagielloński oraz działania animacyjne dla dzieci i młodzieży – Klanzobus. Pojawią się dmuchańce, fotobudka, a także „Biblioteka na kółkach” i działania edukacyjno-profilaktyczne „Bielskie drogi bez promili”. W Parku Aleksandra Jagiellończyka Króla Polski będzie można odwiedzić siódmą edycję Pikniku Militarnego „Na Straży Rzeczpospolitej”.

Po godzinie 15:00 zaprosimy Państwa przed scenę rozstawioną na ulicy Kopernika – w pobliżu urzędu miasta. Tam odbędą się koncerty z okazji Dnia Dziecka. Wystąpią grupy taneczne z BDK-u i zaproszonych gości. Planowana jest też prezentacja młodych lokalnych artystów pod hasłem „Bielska Art Siła”. Na scenie zaprezentują się laureaci festiwalu „Podlaska Nuta”, a po nich planowany jest koncert bielskich zespołów młodzieżowych „Scena Młodych”.

Sobotni Dzień Dziecka zwieńczy pokaz kina plenerowego, który odbędzie się w ramach budżetu obywatelskiego. Młodsi i starsi widzowie będą mogli obejrzeć francuski film familijny pt. „Mikołajek”.

W niedzielę (2 czerwca) Park Królowej Heleny także będzie pełen zabaw dla dzieci, którym będzie towarzyszył jarmark. W południe, z okolic Góry Zamkowej, wyruszy rodzinny spacer ulicami Bielska, połączony ze zwiedzaniem i poznawaniem swojego miasta, pod hasłem „Zatrzymaj się i spójrz”.

Po godzinie 17:00 rozpoczną się koncerty na scenie obok urzędu. Będzie można posłuchać młodego hip-hopu, disco polo, a także popu. Wystąpią m.in.: Ciemny JBW, Jobery, Fart i Zołoto.

Wieczorem planowany jest koncert gwiazdy wieczoru, czyli polskiej wokalistki Małgorzaty Uściłowskiej, ukrywającej się pod pseudonimem Lanberry. To piosenkarka i autorka tekstów specjalizująca się w utworach popowych i electropopowych. Zadebiutowała dziewięć lat temu singlem „Podpalmy świat”, a w 2016 r. wydała debiutancki album pt. „Lanberry”. W 2020 zwyciężyła z piosenką „Plan awaryjny” w konkursie premier 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Po zakończeniu występu gwiazdy publiczność będzie mogła potańczyć podczas dyskoteki, którą poprowadzi DJ Salis.

Na zakończenie tegorocznych Dni zaproszą nas uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bielsku Podlaskim, którzy dadzą doroczny koncert. Odbędzie się on w poniedziałek (3 czerwca) w Bielskim Domu Kultury.

Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu i życzymy miłej zabawy!

Tags: , , , , , ,