W ramach projektu „Społem, czyli razem!” przygotowano „Przepisy na czasy kryzysu”

Stos publikacji wydanych w pranach projektu. NA nim jedna z publikacji stoi okładką do obiektywu. W tle - kilkadziesiąt osób siedzi na krzesłach.
23 listopada 2023

Międzypokoleniowe działania pod hasłem „Społem, czyli razem!” zrealizowano w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielsku Podlaskim.

Wzięły w nim udział osoby w różnym wieku – głównie uczniowie Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim oraz seniorzy, przed laty zawodowo związani ze „Społem” Powszechną Spółdzielni Spożywców w Bielsku Podlaskim.

15 listopada 2023 r. odbyło się podsumowanie tych działań, które realizowano od kwietnia tego samego roku. W spotkaniu wzięli udział jego uczestnicy, przedstawiciele szkoły i spółdzielni oraz Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski. Obecni dzielili się refleksjami i wrażeniami z podejmowanych działań.

– Atmosfera spotkania była odzwierciedleniem tej, jaka panowała podczas całego projektu. Klimat życzliwości, zrozumienia i otwartości pomógł zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom otworzyć się na wzajemną współpracę. Jej efektem jest mobilna gra terenowa „Afera”, wystawa prezentująca Ośrodek „Praktyczna Pani”, prowadzony swego czasu przez bielską PSS, oraz najnowsze dzieło, zaprezentowany podczas spotkania, folder „Przepisy na czasy kryzysu” – relacjonowali organizatorzy z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim. – Mamy nadzieję, że udział w projekcie był dla jego uczestników czasem inspirującym, zachęcającym do podejmowania kolejnych, międzypokoleniowych działań.

Więcej informacji o projekcie „Społem, czyli razem!” można znaleźć na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielsku Podlaskim.

Realizację projektu dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Wydarzenie miało miejsce 15.11.2023

Fot. Jolanta Rudko i MBP w Bielsku Podlaskim

Tags: , , , ,