Wakacje 2023 – zapowiedź wydarzeń

Kolorowa bańka mydlana na tle zieleni. Fioletowy napis: wakacje 2023.
20 czerwca 2023

Jednostki miejskie, domy kultury oraz organizacje pozarządowe przygotowały skierowane do dzieci i młodzieży wydarzenia, które odbędą się w trakcie tegorocznej przerwy wakacyjnej.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim przygotował bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne „Lato w mieście 2023”, w ramach których 29 lipca 2023 odbędzie się turniej koszykówki 3×3, 5 sierpnia 2023 turniej piłki nożnej, a 12 sierpnia 2023 turniej plażowej piłki siatkowej.

26 sierpnia 2023 odbędzie się VIII Noworoczny Bieg Tura.

Młodzież trenująca w drużynach MOSiR-u wyjedzie w miesiącach wakacyjnych na obozy sportowe.

Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego zorganizuje plenerowe koncerty zespołów, imprezy folklorystyczne, warsztaty artystyczne, projekcje filmowe:

 • 28-30 czerwca 2023 – Dziecięcy Plener Malarski, pracownia plastyczna Art Home,
 • 3-7 lipca 2023 – Warsztaty artystyczne „Odkrywcy natury” dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat,
 • 4-14 lipca 2023 – Warsztaty artystyczne Studia Piosenki Fart, 
 • 8 lipca 2023 – Plenerowe Kino Letnie w Parku Królowej Heleny,
 • 14 lipca 2023 – „Scena pod dębem” (plac przy BDK) zaprasza na II Wojewódzki Konkurs Piosenki Wakacyjnej, Koncert Zespołu „Sekcja Do”, zaproszonych gości oraz potańcówkę,
 • 22 lipca 2023 – Plenerowe kino letnie w Parku Królowej Heleny,
 • 2 sierpnia 2023 – Międzynarodowy Festiwal Folkloru Podlaskie Spotkania (sala widowiskowa BDK)
 • 4-6 sierpnia 2023 – XXIX Spasauskija Zapusty,
 • 27 sierpnia 2023 – Pożegnanie Lata w Parku Królowej Heleny,
 • 27 sierpnia 2023 – VI Piknik Militarny w Parku Aleksandra Jagiellończyka,
 • 2 września 2023 – Festyn „Pelargonia”, amfiteatr miejski w Parku Królowej Heleny,
 • 3 września 2023 – Festyn Białoruski, amfiteatr miejski w Parku Królowej Heleny.

Pływalnia Miejska Wodnik na okres wakacyjny zaplanowała promocję. Od 23 czerwca 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r. wszystkie bilety ulgowe otrzymają jedną godzinę gratis. Promocja będzie obowiązywała od poniedziałku do piątku.

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim łączy propozycje wakacyjne z projektem „Słowotwórcze przestrzenie biblioteki”, realizowanym w ramach projektu „Partnerstwo dla książki” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowała dla grupy 26 dzieci, w wieku od 7 do 14 lat, paletę atrakcyjnych działań, między innymi:

Warsztaty projektowania i konstruowania liter do instalacji artystycznej. Uczestnicy poznają tajniki pracy designera, skupią się na warstwie kaligraficznej litery oraz tym, co można zobrazować samym jej kształtem. Zajęcia poprowadzi projektant sztuki użytkowej Artur Puszkarewicz, w terminie od 16 do 19 sierpnia 2023 r.

Montaż instalacji napisu przed budynkiem biblioteki. Uczestnicy zajęć zostaną zaproszeni do realizacji swoich projektów w formie przestrzennej, tworząc tym samym instalację artystyczną przed budynkiem biblioteki. Zajęcia poprowadzi projektant sztuki użytkowej Artur Puszkarewicz, w terminie od 21 do 26 sierpnia 2023 r.

Tworzenie videoklipu. Grupa chętnych zostanie zaangażowana w zbieranie i montowanie materiału video z działań projektowych, w terminie od 16 do 23 sierpnia 2023 r.

Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim organizuje w dniach od 26 czerwca do 7 lipca 2023 „Lato w mieście 2023”. W programie odbędą się występy artystyczne, animacje dla dzieci, niespodzianki, wycieczki autokarowe, gry i konkursy z nagrodami. Propozycje wakacyjne skierowane są do dzieci od lat 6.

Organizacje pozarządowe włączają się w organizowanie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży organizując obozy wypoczynkowe:

„Wakacyjna frajda z Caritas Diecezji Drohiczyńskiej 2023” – dziesięciodniowy obóz w Białym Dunajcu w powiecie tatrzańskim, organizowany przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

„Przystanek Wakacje – półkolonie dla dzieci” – sześciodniowe półkolonie organizowane przez Parafię Rzymskokatolicką Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim.

„Postarajmy się zmienić nasz świat w blasku wakacyjnego słońca” – sześciodniowe kolonie w Giżycku w bliskim sąsiedztwie jeziora Niegocin organizowane przez Fundację Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej.

„Zaczyn Nowego Życia” – obóz dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych – pięciodniowy obóz w gospodarstwie agroturystycznym Kurnik Polski, kolonia Nowe Miasto.

Tags: , , , , , , , ,