Wertep 2022 zauroczył bielskich widzów

Kadr ze spektaklu - dwoje aktorów odgrywa spektakl wisząc na linach w amfiteatrze miejskim. W tle zieleń parku miejskiego.
10 sierpnia 2022

Zakończyła się czternasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Wertep”. Jej ostatnim akordem była seria spektakli plenerowych wystawionych w Bielsku Podlaskim.

Aktorzy z różnych teatrów wystąpili w Parku Królowej Heleny oraz w amfiteatrze miejskim 8 sierpnia 2022 roku. Pierwotny termin tegorocznej wizyty festiwalu w naszym mieście (31 lipca) musiał zostać zmieniony z powodu złych warunków atmosferycznych, które w pierwotnym terminie uniemożliwiły organizatorom plenerowe działania artystyczne.

Kilkusetosobowa widownia obejrzała spektakle w wykonaniu: A3Teatru, Teatru Przedmieście, grupy Circo Pitanga oraz Teatru w Lesie. Wizyta Wertepu i jego artystów była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Miasta Bielsk Podlaski i pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski.

Tegoroczna odsłona Wertepu trwała blisko trzy tygodnie. Spektakle zostały wystawione na scenach plenerowych w podlaskich miejscowościach: Białowieży, Bielsku Podlaskim, Drohiczynie, Hajnówce, Narwi, Orli, Policznej, Starym Dworze i Wojnówce.

Wydarzenie miało miejsce 8.8.2022

Tags: , , , , ,