Wieczór poezji śpiewanej w BDK-u

Mężczyzna w okularach i marynarce, grający na gitarze akustycznej, siedzący na scenie za mikrofonem na stojaku.
21 listopada 2023

Muzyk, śpiewak i kompozytor Marek Jarosz był gościem wieczoru poezji śpiewanej, który zorganizowało Stowarzyszenie Poetów Ziemi Bielskiej.

Spotkanie z poezją odbyło się 17 listopada 2023 roku w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Marek Jarosz jest na co dzień dyrektorem: Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Wyszkach oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Surażu. Od wielu lat tworzy swoją grupę muzyczną „Pod wezwaniem”, a także śpiewa solo przy akompaniamencie gitary klasycznej.

W Bielsku przedstawił nie tylko własną twórczość, ale też klasyczne utwory Hanny Banaszak, Marka Grechuty czy Bułata Okudżawy. Jego występu wysłuchała licznie zgromadzona publiczność, która mogła skorzystać ze słodkiego poczęstunku.

– Cieszymy się, że dopisała publiczność. Pomimo chłodu i opadów śniegu, na spotkanie przybyło około 50 osób – relacjonowała pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia Barbara Goralczuk, prezes Stowarzyszenia Poetów Ziemi Bielskiej. – Dziękujemy też za zaangażowanie, pomoc finansową i przychylność burmistrzowi Jarosławowi Borowskiemu. 

Organizację wydarzenia wsparło finansowo Miasto Bielsk Podlaski.

Wydarzenie miało miejsce 17.11.2023

Fot. Jerzy Rajecki

Tags: , ,