Wszystkich Świętych 2021: zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu

Ilustracja przedstawia biało-zielony autobus komunikacji miejskiej stojący w zatoczce przy przystanku. Przystanek znajduje się przy ulicy Mickiewicza w Bielsku Podlaskim. W tle widać budynki Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego.
22 października 2021

W Dniu Wszystkich Świętych rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w Bielsku Podlaskim będą inne, niż na co dzień. Zmian możemy spodziewać się też w organizacji ruchu w okolicach bielskich cmentarzy. 

Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim poinformowało, że w poniedziałek 1 listopada 2021 roku autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według rozkładów specjalnych:

  • linia nr 1 – od godziny 7:50 do 17:40, co 30 minut;
  • linia nr 2 – od godziny 8:30 do 16:50, co 30 minut.

Na cmentarz stary przy ulicy Wojska Polskiego będą dojeżdżały wszystkie autobusy, a na cmentarz nowy przy ulicy Mickiewicza – tylko linia nr 1.

We wtorek 2 listopada 2021 roku autobusy będą kursowały tak jak w dzień powszedni. Z tym wyjątkiem, że linia nr 1 od godziny 9:00 będzie miała wszystkie kursy wydłużone do cmentarza przy ul. Mickiewicza.

O zmianach w organizacji ruchu na bielskich ulicach w Dniu Wszystkich Świętych zawiadomiła także Powiatowa Komenda Policji w Bielsku Podlaskim. Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na następujących odcinkach dróg Bielska Podlaskiego:

  • przy ulicy Wojska Polskiego, na wysokości cmentarza, po obu stronach;
  • przy ulicy Dubiażyńskiej, od skrzyżowania z ulicą Prusa do skrzyżowania z ulicą Wysockiego;
  • przy ulicy Słowackiego, od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Dubiażyńskiej;
  • przy ulicy Słowackiego, od ulicy Dubiażyńskiej do ulicy Krótkiej;
  • przy ulicy Mickiewicza, w kierunku Narwi po lewej stronie, na odcinku od budynku przy ul. Mickiewicza 200 (Arhelan) do parkingu przy cmentarzu.

Dodatkowo w niedzielę 31 października 2021 roku, w godzinach 18:00 – 22:00 oraz 1 listopada 2021 roku w godzinach 8:00 – 22:00 będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, zgodnie z obwieszczeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Tags: , , , , , ,