Wszystkich Świętych 2022: zmiany w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu

Ilustracja przedstawia biało-zielony autobus komunikacji miejskiej stojący w zatoczce przy przystanku. Przystanek znajduje się przy ulicy Mickiewicza w Bielsku Podlaskim. W tle widać budynki Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego.
31 października 2022

W Dniu Wszystkich Świętych rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w Bielsku Podlaskim będą inne, niż na co dzień. Zmian możemy spodziewać się też w organizacji ruchu w okolicach bielskich cmentarzy.

We wtorek 1 listopada 2022 roku zachęcamy do korzystania z darmowej w naszym mieście komunikacji autobusowej. Pomoże to zmniejszyć natężenie ruchu samochodowego na drogach prowadzących do bielskich cmentarzy.

Jak informuje Przedsiębiorstwo Komunalne w Bielsku Podlaskim, w Dniu Wszystkich Świętych autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według rozkładów specjalnych:

  • linia nr 1 – w godzinach od 7:50 do 17:40 – co 30 minut
  • linia nr 2 – w godzinach od 8:30 do 16:50 – co 30 minut
  • linia nr 3 – w godzinach od 8:00 do 15:30 – co 60 minut

Na cmentarz przy ulicy Wojska Polskiego dojadą wszystkie autobusy, a na cmentarz przy ulicy Mickiewicza – tylko linia numer 1.

Kolejnego dnia – 2 listopada 2022 roku autobusy będą kursowały tak, jak w dzień powszedni. Jedynie linia nr 1 od godziny 9:00 będzie miała wszystkie kursy wydłużone do cmentarza przy ulicy Mickiewicza.

Jednocześnie Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim przypomina o zmianach w organizacji ruchu samochodowego w pobliżu bielskich cmentarzy, które obowiązują podczas trwającego „długiego weekendu”, czyli w okresie od 28 października 2022 roku do 2 listopada 2022 roku.

Dodatkowy zakaz zatrzymywania się obowiązuje na następujących odcinkach dróg Bielska Podlaskiego:

  • przy ulicy Wojska Polskiego – na wysokości cmentarza po obu stronach;
  • przy ulicy Dubiażyńskiej – od skrzyżowania z ulicą Prusa do skrzyżowania z ulicą Wysockiego;
  • przy ulicy Słowackiego – od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Dubiażyńskiej oraz od ulicy Dubiażyńskiej do ulicy Krótkiej;
  • przy ulicy Mickiewicza – w kierunku Narwi, po lewej stronie na odcinku od magazynów Arhelanu do parkingu przy cmentarzu.

Policja przypomina też, że 31 października 2022 r. w godzinach 18:00-22:00 oraz 1 listopada 2022 r. w godzinach 8:00-22:00 będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, zgodnie z obwieszczeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Więcej informacji o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas Dnia Wszystkich Świętych oraz Zaduszek można znaleźć na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim.

Tags: , , , , , ,