Wszystkich Świętych 2023: zmiany w organizacji ruchu

Tablice znaków drowocych: zakazu zatrzymywania się i zakazu postoju.
30 października 2023

Okres związany z Dniem Wszystkich Świętych oraz Zaduszkami łączy się z tradycją odwiedzania grobów, co przyczynia się do zwiększenia ruchu drogowego w pobliżu cmentarzy. W związku z tym od poniedziałku 30 października do piątku 3 listopada 2023 roku wprowadzone zostały tymczasowe zmiany w organizacji ruchu w pobliżu bielskich nekropolii.

Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na następujących odcinkach ulic miasta Bielsk Podlaski:

  • przy ul. Dubiażyńskiej, na odcinku od ul. W. Wysockiego do ul. Niecałej;
  • przy ul. J. Słowackiego, na odcinku od ul. Dubiażyńskiej do ul. Krótkiej;
  • przy ul. Wojska Polskiego, po obu jej stronach, na wysokości cmentarza;
  • przy ul. A. Mickiewicza w kierunku wyjazdu na Narew, po lewej stronie, na odcinku od 300 metrów przed cmentarzem, przez długość cmentarza, aż po 200 metrów za cmentarzem.

Jednocześnie Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim przypomina, że w tym okresie prowadzi działania kontrolne w okolicach cmentarzy i drogach do nich prowadzących.

– Funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierujących, prędkość z jaką poruszają się pojazdy oraz przestrzeganie przez kierowców przepisów drogowych w stosunku do osób pieszych. Szczególnej uwadze mundurowych poddawane są również zachowania osób pieszych przechodzących przez jezdnię – informuje KPP Bielsk Podlaski.

Policjanci przypominają pieszym o noszeniu elementów odblaskowych, nie tylko poza terenem zabudowanym. Zapewniają, że wszystkim kierowcom i pieszym służą swoją pomocą i radą.

Wszystkich zmierzających w kierunku bielskich nekropolii zachęcamy do korzystania każdego dnia z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim informuje, że w środę 1 listopada 2023 roku autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według rozkładów specjalnych:

  • linia numer 1 – od 7:50 do 17:40 – co 30 minut
  • linia numer 2 – od 8:30 do 16:50 – co 30 minut
  • linia numer 3 – od 8:00 – do 15:30 – co 60 minut

Tego dnia autobusy wszystkich linii będą dojeżdżały na cmentarz przy ul. Wojska Polskiego, zaś na cmentarz przy ul. A. Mickiewicza będzie można dostać się autobusami linii nr 1.

Z kolei w Dzień Zaduszny – we czwartek 2 listopada 2023 roku – autobusy będą kursowały tak jak w dzień powszedni, zaś linia nr 1 (od godziny 9:00) wszystkie kursy będzie miała przedłużone do cmentarza przy ulicy Mickiewicza.

Tags: , , , ,