Biblioteka: spotkanie z pisarką

Data wydarzenia: 13/06/2024
Godzina: 17:30
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim, ul. Kazimierzowska 14

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim zaprasza na spotkanie z pisarką Anną Rybakiewicz, które odbędzie się we czwartek 13 czerwca 2024 r. o godzinie 17:30 w czytelni biblioteki przy ul. Kazimierzowskiej 14.

Anna Rybakiewicz debiutowała powieścią „Lekarka nazistów”, potem w krótkim czasie zostały wydane jej kolejne powieści: „Złodziejka listów”, „Ocaleni dla miłości”, „Agentka wroga” i najnowsza „Do końca moich dni”. Autorka pisze powieści obyczajowe z mocnym tłem historycznym, w których losy bohaterów są zdeterminowane zawieruchą II wojny światowej.

Anna Rybakiewicz ukończyła Wydział Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku. W swoich książkach powraca do dawnych lat, ukazując nieoczywiste i wyszukane detale historyczne oraz przywołując zapomniane miejsca, które dzięki jej postaciom ożywają na nowo. Inspirowanie się prawdziwymi wydarzeniami sprawia, że jej powieści czyta się z zapartym tchem, przeżywa intensywnie i trudno o nich zapomnieć.

Koordynatorem spotkania jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku realizowanego w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki województwa podlaskiego. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek autorki.