Festiwal filmowy „Integracja Ty i Ja”

Data wydarzenia: 05/09/2023
Godzina: 11:00
Miejsce: kino Bielskiego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. 3 Maja 2

Kino Bielskiego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza na  pokazy filmowe, które odbędą się w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”.

Seanse zaplanowano na dwa dni: wtorek 5 września i środę 6 września 2023 roku. Będą się one rozpoczynać o godzinie 11:00 w sali kinowej BDK-u. Każdego dnia przewidziano dwa bloki krótkometrażowych filmów zaangażowanych, a każdy z tych bloków trwać będzie maksymalnie 90 minut. Wstęp wolny.

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od 2003 roku łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale ma silny wydźwięk społeczny, podejmując zagadnienia ważne dla środowiska osób z niepełnosprawnością i procesu integracji. Jest to festiwal otwartych głów, wrażliwych serc i pozytywnej energii. W latach 2003 – 2021 w ramach festiwalu pokazanych zostało niemal 780 filmów – ważnych, mądrych, odważnych – zabierając widzów w podróż dookoła świata.

Organizatorzy współpracują z instytucjami, fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami i osobami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością. Małe Festiwale Ty i Ja w ponad trzydziestu miejscowościach Polski organizują lokalni animatorzy kultury, a festiwalowe filmy wyświetlają kina studyjne w kilkunastu największych miastach.