Mecz Stulecia: Tur – Jagiellonia

Data wydarzenia: 09/09/2023
Godzina: 16:00
Miejsce: stadion przy ulicy Elizy Orzeszkowej 19 w Bielsku Podlaskim

Ekstraklasowa Jagiellonia przyjedzie do Bielska Podlaskiego, aby świętować stulecie naszego Tura.

Towarzyski mecz zaprzyjaźnionych i najstarszych w województwie podlaskim drużyn zaplanowano na godzinę 16:00 w sobotę 9 września 2023 roku. Odbędzie się on na stadionie przy ulicy Elizy Orzeszkowej 19 w Bielsku Podlaskim.

Białostoczanie będą w tym terminie mieli przerwę w rozgrywkach ekstraklasy, bo swoje mecze gra wówczas reprezentacja. Podopieczni portugalskiego selekcjonera Fernanda Santosa podejmą w Warszawie Wyspy Owcze (7 września) i wyjadą do Tirany na spotkanie z Albanią (10 września). Jagiellonia będzie więc mogła do Bielska przyjechać pierwszym składem. Także Tur przełożył zaplanowany na ten weekend czwartoligowy mecz z KS-em Grabówka.

Działacze Tura zapowiadają też, że stulecie nie ograniczy się tylko do meczu, a na stadionie będzie wiele atrakcji, także dla najmłodszych fanów futbolu.

Towarzyski mecz Tura z Jagą oraz obchody rocznicowe odbywają się przy wsparciu środków publicznych z Budżetu Obywatelskiego Miasta Bielsk Podlaski. Klub w zeszłym roku złożył projekt pn. „Organizacja imprez sportowych dla mieszkańców miasta, w ramach promocji sportu i miasta, w związku z obchodami Jubileuszu 100-lecia Bielskiego Klubu Sportowego Tur”, który, dzięki zaangażowaniu kibiców, zdobył największą liczbę głosów. Deklarowana wartość jubileuszowego projektu to 60 tysięcy złotych.