Prapremiera filmu „Młociarz. W drodze do Tokio”

Data wydarzenia: 26/07/2022
Godzina: 18:00
Miejsce: Kino Bielskiego Domu Kultury

Zapraszamy 26.07.2022r. o godzinie 18:00 na prapremierę filmu „Młociarz. W drodze do Tokio”. 

Film „Młociarz. W drodze do Tokio” to obraz mówiący o wybitnym podlaskim lekkoatlecie Wojciechu Nowickim, o jego przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, które odbyły się w sierpniu 2021 roku. Wojciech Nowicki jest wielokrotnym medaliście największych imprez sportowych, którego największym sukcesem, jako jedynego Podlasianina, jest mistrzostwo olimpijskie.

Film zrealizował Piotr Łozowik we współpracy z Piotrem Sawczukiem. Muzykę do filmu skomponował białostoczanin Maciej Sochoń znany jako Seasonal (laureatem konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok).

Gościem spotkanie będzie Kamila Lićwinko, bielszczanka, dwukrotna finalistka igrzysk olimpijskich (Rio de Janeiro 2016, Tokio 2020). Halowa mistrzyni świata (Sopot 2014), mistrzyni uniwersjady (Kazań 2013), brązowa medalistka mistrzostw świata (Londyn 2017). Kamila Lićwinko jest rekordzistką Polski na otwartym stadionie (1,99 m) jak i na hali (2,02 m). W trakcie kariery była zawodniczką Podlasia Białystok.
Z gościem spotkania porozmawiamy o życiu sportowców, o trudach i radościach, o specyfice ich pracy.

Współorganizator: Bielski Dom Kultury
W filmie zobaczymy: (sportowcy) Wojciech Nowicki, Kamila Lićwinko, Joanna Fiodorow, Damian Czykier oraz (dziennikarze) Piotr Dziakowski, Wojciech Konończuk, Jacek Dąbrowski.