Sąsiedzka wymiana kwiatów

Data wydarzenia: 29/04/2022
Godzina: 16:00
Miejsce: Bielski Dom Kultury, ul. 3 Maja 2 w Bielsku Podlaskim

Bielski Dom Kultury oraz Fundacja na rzecz budowy otwartego społeczeństwa ONI – TO MY serdecznie zapraszają na drugą sąsiedzką wymianę kwiatów, sadzonek, cebulek, nasion, ziół.

Każdy, kto chce wziąć udział w akcji, może przyjść do Bielskiego Domu Kultury w piątek 29 kwietnia 2022 r. w godzinach: 16:00-18:00 z rośliną, którą chciałby się wymienić. Organizatorzy zapraszają z małymi, średnimi i dużymi kwiatami doniczkowymi, a także sadzonkami, cebulkami i nasionami.

Spotkanie będzie okazją do podzielenia się roślinami, a także wiadomościami o sposobach ich uprawy. Często osoby starsze mają nadwyżki roślin, a młode osoby, które urządzają mieszkanie, chętnie przygarną kwiaty. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia „zwykłych” starych odmian, które obecnie są trudne do kupienia, a ich prawa jest dużo łatwiejsza, szczególnie dla początkujących. Jest to także doskonały moment, by zaprosić do swojego wnętrza tradycyjne odmiany takie jak geranium,  asparagus, filodendron, paproć, sanseweria, kliwia czy  inne rośliny. To także okazja, aby dać szansę na nowy dom kwiatom, które wymagają innych warunków niż te, które sami możemy im zapewnić.