Wystartował plenerowy sezon szachowy

Ilustracja przedstawia grupę kilkunastu uczestników szachowego rozpoczęcia sezonu na świeżym powietrzu. widać na niej zadaszone stoliki do gry w szachy, a przy nich siedzących szachistów. W tle widać nowy budynek Bielskiego Domu Kultury.
21 maja 2021

Miłośnicy gry w szachy rozpoczęli sezon na świeżym powietrzu. W środę 19 maja 2021 roku rozegrali pierwsze starcia na stolikach szachowych na skwerze imienia Izabeli Branickiej.

W rozpoczęciu sezonu wzięli udział bielscy szachiści w różnym wieku i z różnymi klasami sportowymi. Wśród nich znalazł się też Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski, który rozegrał dwie partie.

Inauguracja plenerowego sezonu szachowego odbyła się na stolikach szachowych pod zadaszeniem, które powstały na skwerze imienia Izabeli Branickiej, w pobliżu Bielskiego Domu Kultury. Obiekty małej architektury, m.in.: stoliki szachowe z zadaszeniem, stół do tenisa stołowego, przyrządy do ćwiczeń fizycznych i ławki zewnętrzne, wybudowano w ramach projektu pod nazwą „Rewitalizacja Bielskiego Domu Kultury i kina Znicz na cele kulturalne, edukacyjne i społeczne”. Na realizację tego projektu Miasto Bielsk Podlaski otrzymało dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: „Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej Działania 8.5 Rewitalizacja”, a także wsparcie w postaci dotacji z Powiatu Bielskiego i Gminy Wiejskiej Bielsk Podlaski.

Wydarzenie miało miejsce 19.5.2021

Tags: , ,