Wystartowały letnie zawody rekreacyjne dla młodzieży

Sześciu młodych piłkarzy podczas gry w piłkę. Zawodnik na pierwszym planie w niebieskim stroju - Filip Lipski - prowadzi piłkę. Po swojej lewej stronie ma kolegę z drużyny Olafa Wysokiego. Za nimi biegną dwaj rywale w zielonych trykotach. W tle widać duży baner z logotypem miasta "Bielsk Podlaski łączy ludzi" oraz informacją i współfinansowaniu przez miasto Bielsk Podlaski zadania sportowego.
1 sierpnia 2022

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim rywalizowali piłkarze amatorzy. Była to pierwsza z serii dorocznych, wakacyjnych imprez sportowych, realizowanych przez bielski MOSiR w ramach akcji „Lato w mieście”.

Zawody odbyły się w sobotę 30 lipca 2022 roku, a na ich starcie stanęła rekordowa liczba uczestników – 130 młodych piłkarzy amatorów. W zawodach wzięło udział aż 16 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych. Zmagania obserwowali liczni kibice, szczelnie wypełniający trybuny bocznego boiska.

Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepszymi okazały się zespoły: Młode Talenty (w kategorii młodszej) i Sportino (w kategorii starszej). W meczach finałowych Sportino pokonało FC Bols 3:2 w karnych (w nominalnym czasie gry był bezbramkowy remis), a Młode Talenty wygrały 3:0 z drużyną Dan Weed.

To pierwsze zawody w tegorocznym cyklu letnich turniejów MOSiR-u. Kolejne odbędą się również na bielskim stadionie: 6 sierpnia 2022 roku (siatkówka plażowa) i 13 sierpnia 2022 roku (streetball, czyli koszykówka uliczna). Początek zmagań zaplanowano na godzinę 11:00, ale terminy mogą ulec zmianie, jeśli wymagały będą tego warunki pogodowe. Start w rekreacyjnych zawodach dla młodzieży jest bezpłatny, a zwycięzcy mogą liczyć na nagrody.

Wydarzenie miało miejsce 30.7.2022

Kolorowy plakat przedstawiający logotyp ośrodka sportu oraz informacje dotyczące organizacji i zasad trzech turniejów. Informacje te przedstawione są w tekście wiodącym.

Tags: , , , , ,