Wystawa malarska Piotra Kozłowskiego w ratuszu

Prace malarskie przedstawiające konie, wywieszone na ścianie muzeum
12 września 2023

„Konik malowany” to tytuł wystawy prac Piotra Kozłowskiego, którą można zobaczyć w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim.

Wernisaż wystawy odbył się 6 września 2023 roku w budynku bielskiego ratusza. Wśród gości tego wydarzenia była Zastępca Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Bożena Teresa Zwolińska.

Na wystawie zaprezentowano liczne prace artysty Piotra Kozłowskiego, na co dzień instruktora Bielskiego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W pracach autora prezentowany jest urokliwy motyw konia, jego piękno i siła. Widać w nich fascynację i miłość artysty do tych właśnie zwierząt.

Piotr Kozłowski to artysta, plastyk, stolarz mebli artystycznych, absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Z rysunkiem i malarstwem związany jest od dziecka. Pasję do sztuki zaszczepił w nim dziadek, profesor Szkoły Plastycznej w Zamościu, który zabierał go na warsztaty szkolne. Z zawodu złotnik, przez 16 lat projektował i wykonywał biżuterię. Na zlecenie Fundacji Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej wykonał prace konserwatorskie pomników z kamienia znajdujących się na cmentarzu w Bielsku Podlaskim. Obecnie pracuje jako instruktor arteterapii w Bielskim Domu Kultury, zajmuje się także przygotowaniem wystaw i tworzeniem scenografii.

Wydarzenie miało miejsce 6.9.2023

Fot. Artur Żukowski / Muzeum Obojga Narodów

Tags: , , , , ,